×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy A320neo w Ameryce


Meksykańskie linie Volaris zostały pierwszym odbiorcą samolotu airbus A320neo na kontynencie amerykańskim. To pierwsza z 30 maszyn tego typu, które dotąd zamówił przewoźnik.


Volaris to największy klient Airbusa w Meksyku. Funkcjonująca od 2005 r. linia korzysta wyłącznie z maszyn europejskiego producenta. Zamówiła ich dotąd bezpośrednio od producenta 74, w tym 30 w wersji A320neo, oraz dodatkowe od firm leasingowych. Obecnie we flocie Volaris są 63 airbusy z rodziny A320ceo: 17 A319, 42 A320 i cztery A321. 

A320neo dla Volarisa jest napędzany silnikami Pratt&Whitney PW1100-JM i ma 186 miejsc dla pasażerów. Właścicielem samolotu jest firma leasingowa AerCap. 

- Dostawa A320neo to dla nas kolejny etap rozwoju w naszej ambitnej strategii ultra-low-cost. Bardzo się cieszymy, że jako pierwsi na kontynencie amerykańskim zaoferujemy pasażerom tę nową technologię - powiedział Enrique Beltranena, prezes Volarisa.


gość_43ad7 - Profil
gość_43ad7
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie