Wizz Air: Z Lublina do Liverpoolu

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
14 września 2016 14:00
55 komentarzy
Linie lotnicze Wizz Air świętują pierwszy rok działalności bazy operacyjnej na lotnisku w Lublinie. Przewoźnik ogłosił właśnie uruchomienie nowego połączenia do Anglii.
Reklama

Wizz Air uruchomił swoją bazę operacyjną w Lublinie 14 września 2015 roku, od tamtej pory w lubelskim porcie lotniczym zbazowany jest jeden samolot Airbus A320. Obecnie przewoźnik oferuje przeloty z Lublina do sześciu miast: Doncaster, Eindhoven, Glasgow, Londynu Luton, Oslo Torp oraz Sztokholmu Skavsta.


Na trwającej właśnie konferencji prasowej Wizz Air ogłosił uruchomienie w sezonie letnim w 2017 roku nowego połączenia do Wielkiej Brytanii - od 21 maja polecimy dwa razy w tygodniu (środa i niedziela) z Lublina do Liverpoolu.
Połączenie do Liverpoolu uruchomił latem 2013 roku Ryanair, jednak loty z Lublina do Anglii zostały zawieszone jeszcze tego samego roku.

- Od pierwszego lotu WIZZ z lotniska w Lublinie w 2012 r. przewieźliśmy ponad pół miliona pasażerów na naszych trasach w lubelskiej siatce połączeń. W 2015 r. rozpoczęła działalność nasza baza, co przyczyniło się do wzrostu zatrudnienia w regionie oraz umożliwiło niskokosztowe podróżowanie jeszcze większej liczbie Polaków. Z wielką radością świętujemy dzisiaj pierwsze urodziny naszej bazy i ogłaszamy nową destynację z Lublina - Liverpool. Jesteśmy przekonani, że kolejne połączenie do Wielkiej Brytanii zyska popularność wśród naszych klientów. Z wielkim zaangażowaniem działamy na rzecz naszych klientów w Lublinie i mamy nadzieję na kontynuację naszej owocnej współpracy z tutejszym lotniskiem - powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Lublinie Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.

- Pierwszy rok działalności bazy Wizz Air w Lublinie oceniam bardzo pozytywnie. Wizz Air jest naszym głównym, stabilnym partnerem w rozwoju siatki tanich połączeń lotniczych. Dzisiejsza decyzja o uruchomieniu kolejnej, siódmej trasy z naszego lotniska, do Liverpoolu potwierdza potencjał naszego rynku i jest to kolejny krok w naszej długofalowej współpracy, która - chciałbym przypomnieć - rozpoczęła się z chwilą ogłoszenia pierwszych tras z Lublina ponad 4 lata temu. Sądzimy, że loty do Liverpoolu, podobnie jak inne połączenia Wizz Air, będą cieszyły się dużą popularnością nie tylko wśród Polaków mieszkających i pracujących w tamtym rejonie, ale także wśród turystów z Wielkiej Brytanii. Rozkład lotów tego połączenia jest bowiem idealny do zorganizowania kilkudniowego wypadu do Lublina i innych atrakcyjnych miejsc w naszym regionie – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6c19f 2016-09-22 10:45   
gość_6c19f - Profil gość_6c19f
Pół żartem....zaskoczeniem byłby FR bo nie lata do TLV
gość_6c19f 2016-09-21 23:30   
gość_6c19f - Profil gość_6c19f
Jeśli cos wiesz to dawaj.... Chyba że nie chcesz się dzielić ponieważ to twoje spekulacje...
gość_f45bf 2016-09-21 23:22   
gość_f45bf - Profil gość_f45bf
gość_fe94a: A ja strzelam, że UP lub Israir. Też bym bardzo chciał U2 we Wrocku, ale ciężko mi uwierzyć żeby nagle do 4 nowych portów taki przewoźnik wszedł :/
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama