Szymany: lotnisko zaprasza dzieci i pasjonatów lotnictwa

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
13 września 2016 18:53
3 komentarze
Dla większości pasażerów wizyta na lotnisku to początek podróży. Port lotniczy w Szymanach zaprasza na wycieczkę na samo lotnisko.
Reklama

- Szymany od początku przyjmują szkolne wycieczki. To część programu "Szkoła z polotem". Zainteresowanie wiosną było bardzo duże, w wakacje też gościliśmy grupy dzieci i młodzieży, z tym, że nie ze szkół, a z kolonii i obozów. Rok szkolny wrócił, więc mamy nadzieję, że nie zabraknie szkół, które zechcą zobaczyć nasze lotnisko. Pierwsze rezerwacje już mamy - mówi rzecznik portu, Dominik Markowski w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską".

Program wycieczek szkolnych, które kosztują 18 zł od osoby, obejmuje spacer po terminalu, symulację kontroli bezpieczeństwa, spotkanie z sokolnikiem oraz wejście do strefy airside, gdzie dzieci mogą obserwować główny punkt każdej wycieczki - start i lądowanie samolotu. Jednak największe wrażenie na dzieciach robi wizyta w lotniskowej straży pożarnej, w szczególności zapoznanie się z wozem bojowym Pantera, w którym można posiedzieć i zrobić sobie zdjęcie - zdradza Markowski. Uczestnicy wycieczki mogą także liczyć na drobny upominek i poczęstunek.

Mazurskie lotnisko stara się być także otwarte dla miłośników lotnictwa, którzy chcą obserwować samoloty - to z myślą o ich stworzono bezpłatny taras widokowy.

Jak zapewnia Dominik Markowski, port lotniczy planuje dalej rozwijać działalność inną, niż tylko obsługa operacji lotniczych
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_05ee0 2016-09-20 11:08   
gość_05ee0 - Profil gość_05ee0
A co tam można oglądać? Mokradła i błota Kurpii? Na lotnisko na którym nic się nie dzieje,bo prawie nic nie lata robią więc imprezki zastępcze.
malin 2016-09-14 15:14   
malin - Profil malin
Trochę drogo, 18 zł za dziecko szkolne. Powinno być jakieś symboliczne 5 zł, tak żeby nie było tłumów chcących korzystać za free, ale żeby nie odstraszać ceną. W końcu czy 5 czy 18 zł i tak nie ma to być źródłem zarobku dla lotniska tylko formą reklamy, edukacji, wychowywania przyszłych pasażerów.
gość_52114 2016-09-14 14:05   
gość_52114 - Profil gość_52114
Ciekawa inicjatywa. Widać że lotnisko otwarte jest na społeczność lokalną. Interesuje mnie jednak czy te loty się utrzymają zobacz link kto wie, może będą jakieś nowe?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama