×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Szymany: lotnisko zaprasza dzieci i pasjonatów lotnictwa


Dla większości pasażerów wizyta na lotnisku to początek podróży. Port lotniczy w Szymanach zaprasza na wycieczkę na samo lotnisko.


- Szymany od początku przyjmują szkolne wycieczki. To część programu "Szkoła z polotem". Zainteresowanie wiosną było bardzo duże, w wakacje też gościliśmy grupy dzieci i młodzieży, z tym, że nie ze szkół, a z kolonii i obozów. Rok szkolny wrócił, więc mamy nadzieję, że nie zabraknie szkół, które zechcą zobaczyć nasze lotnisko. Pierwsze rezerwacje już mamy - mówi rzecznik portu, Dominik Markowski w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską".

Program wycieczek szkolnych, które kosztują 18 zł od osoby, obejmuje spacer po terminalu, symulację kontroli bezpieczeństwa, spotkanie z sokolnikiem oraz wejście do strefy airside, gdzie dzieci mogą obserwować główny punkt każdej wycieczki - start i lądowanie samolotu. Jednak największe wrażenie na dzieciach robi wizyta w lotniskowej straży pożarnej, w szczególności zapoznanie się z wozem bojowym Pantera, w którym można posiedzieć i zrobić sobie zdjęcie - zdradza Markowski. Uczestnicy wycieczki mogą także liczyć na drobny upominek i poczęstunek. 

Mazurskie lotnisko stara się być także otwarte dla miłośników lotnictwa, którzy chcą obserwować samoloty - to z myślą o ich stworzono bezpłatny taras widokowy.

 Jak zapewnia Dominik Markowski, port lotniczy planuje dalej rozwijać działalność inną, niż tylko obsługa operacji lotniczychgość_00223 - Profil
gość_00223
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie