×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Na razie nie będzie lotów z Rzeszowa do USA


Przynajmniej na razie nie będzie lotów z Rzeszowa do Nowego Jorku. W zeszłym tygodniu Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły przywrócenie trasy do Newark z Warszawy, spekulowano też o lotach z Rzeszowa.


Trasa z Rzeszowa do Newark została zawieszona w 2009 r. Informacje o przywróceniu tych lotów były wyłącznie nieoficjalne - LOT potwierdził jedynie przywrócenie trasy z Warszawy. 

Rafał Milczarski, prezes LOT-u studzi jednak emocje i przekonuje, że w najbliższym czasie do reaktywacji trasy raczej nie dojdzie.

 - Nie potwierdzam tej informacji. Ewentualna decyzja zależy od naszych zasobów i ich odpowiedniego wykorzystania - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami dziś (12.09) rano. 

Przewoźnik cały czas skupia się na budowaniu swojego hubu przesiadkowego na Lotnisku Chopina.

-  Ważny jest też wpływ na nasz hub w Warszawie - czy połączenie nie odbierze nam pasażerów - przekonuje.

Milczarski potwierdza jednak, że władze portu w Jasionce intensywnie zabiegają o uruchomienie tego połączenia z Rzeszowa i że rozmowy w tej sprawie są prowadzone.

PLL LOT przez trzy lata obsługiwał sezonowe połączenie ze stolicy Podkarpacia do Nowego Jorku (JFK) wymiennie z Newark (EWR). Od 2009 r. władze lotniska zabiegają o ponowne uruchomienie lotów do USA. Jak dotąd bezskutecznie. Newark to atrakcyjny kierunek dla lotów z Podkarpacia z uwagi na duże skupisko Polonii wokół tego miasta. Nie wiadomo jednak, czy tacy pasażerowie mogliby zagwarantować połączeniu rentowność. 
gość_440a4 - Profil
gość_440a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie