Trasy miesiąca we wrześniu: Pekin i Berlin

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
11 września 2016 11:45
2 komentarze
Najciekawszą nowością we wrześniu są niewątpliwie loty z Warszawy do Pekinu obsługiwane przez Air China. Ale ciekawie powiększyła się też siatka połączeń z Berlina-Schonefeld, skąd można teraz polecieć m.in. do Rzeszowa i Salonik.
Reklama

1. Warszawa-Pekin (Air China)


Startująca 21 września trasa to niby nie nowość, bo Warszawę z Pekinem łączy już LOT. Jednak dzięki czterem lotom Air China tygodniowo pasażerowie mogą polecieć do stolicy Chin już codziennie. Chiński przewoźnik oferuje też zupełnie nowe możliwości dalszej podróży po Państwie Środka i atrakcyjne promocje. Do tego to pierwsza linia z Dalekiego Wschodu, która uruchamia połączenie do Warszawy. To bezdyskusyjne najciekawsza nowość w tym miesiącu. Loty będą obsługiwane airbusami A330-200 mieszczącymi do 249 pasażerów. Start z Warszawy zaplanowano na godz. 14:10.

2. Rzeszów-Berlin Schonefeld (Ryanair)


Rzeszów to pierwsze w Polsce miasto, które zyskało tanie połączenie lotnicze ze stolicą Niemiec. Od 2 września trzy razy w tygodniu trasę tę oferuje Ryanair. Loty odbywają się w poniedziałki, środy i piątki (są zatem dobrze dopasowane zarówno dla biznesu, jak i dla turystów). Start z Rzeszowa odbywa się ok. godz. 14:00, wszystkie rejsy obsługują boeingi 737-800 ze 189 miejscami w klasie ekonomicznej na pokładzie.

3. Berlin Schonefeld-Saloniki (Ryanair)


Połączenie Ryanaira z dawnego wschodnioberlińskiego lotniska do Salonik to świetna oferta wakacyjna dla mieszkańców zachodniej części Polski. Saloniki to doskonała baza wypadowa do podróży po północnej Grecji, w tym słynnym półwyspie Chalkidiki. Loty ruszyły 2 września i są obsługiwane codziennie boeingami 737-800. Start z Berlina zaplanowano na godziny poranne (w zależności od dnia od 7:25 do 8:05), co nieco utrudnia dostanie się na lot z Polski.

4. Praga-Paryż Orly (Transavia)


Z kolei mieszkańcy Polski Południowo-Wschodniej mogą teraz łatwiej dolecieć do Paryża na miejskie lotnisko Orly. Od 5 września dwa razy dziennie na trasie z Pragi do stolicy Francji lata niskokosztowa Transavia. Poranny wylot z Czech odbywa się o 9:15, a wieczorny - o 20:55. Rejsy obsługują przeważnie 189-miejscowe boeingi 737-800.

5. Kolonia/Bonn - Miami (Eurowings)


Z kolei osoby szukające celu na dalsze wakacje mogą skorzystać z nowego połączenia Eurowings z Kolonii/Bonn do Miami. Na Florydę nadal nie da się dolecieć bezpośrednio z Polski, a niskokosztowa spółka Lufthansy oferuje często bardzo dobre ceny. Jednak utrudnieniem jest niełatwy dojazd do Kolonii/Bonn. Rejsy ruszyły z początkiem września, są obsługiwane trzy razy w tygodniu - wyloty z Kolonii odbywają się we wtorki, czwartki i niedziele. Eurowings wykorzystuje airbusy A330-200 z 310 miejscami na pokładzie.

grafika Dominik Sipinski
fot. Dominik Sipinski (z wyjątkiem Miami i Salonik)

#KOREKTA: poprawiony przewoźnik obsługujący trasę Warszawa-Pekin#

Ostatnie komentarze

gość_d7421 2016-09-14 09:01   
gość_d7421 - Profil gość_d7421
Ta Praga -> Paryż, to chba raczej dla mieszkancow Polski Południowo-Zachodniej, a nie Południowo-Wschodniej :-)
gość_af9a4 2016-09-13 19:50   
gość_af9a4 - Profil gość_af9a4
Nowa pula biletów za 9 złotych do Berlina!Bilety do kupienia na stronie przewoźnika
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama