Recenzja: Vietnam Airlines Lotus Lounge w Hanoi
Vietnam Airlines Lotus Lounge to jedna z dwóch poczekalni biznesowych dostępnych w strefie odlotów terminala międzynarodowego na lotnisku Noi Bai w Hanoi. Wystrojem nie zachwyca, ale oferuje świetną obsługę i wystarczający serwis.
Reklama
Jest to zarazem flagowy salon wietnamskiego przewoźnika przeznaczony dla jego pasażerów korzystającym z zagranicznych połączeń realizowanych ze stolicy. Linie posiadają także osobny business lounge w terminalu krajowym przeznaczonym do obsługi lotów w obrębie Wietnamu.
Vietnam Airlines Lotus Lounge znajduje się na antresoli terminala. Z poziomu hali odlotów można do niego dotrzeć schodami ruchomymi lub windą. Poczekalnia oznaczona jest logiem SkyTeam, co oznacza, że wstęp do niej mają nie tylko pasażerowie podróżujący Vietnam Airlines, ale także innymi liniami należącymi do tego sojuszu.
Aby skorzystać z oferty lounge wymagane jest posiadanie biletu na przelot w klasie biznes lub odpowiednio wysokiego statusu w jednym z programów lojalnościowych przewoźników ze SkyTeam. Oprócz tego do poczekalni mogą wchodzić gościnnie także pasażerowie wylatujący z Hanoi w klasie biznes rejsami Malaysia Airlines, Singapore Airlines oraz Thai International Airways.
Salon składa się z jednego obszernego pomieszczenia, które zostało podzielone ażurowymi ściankami na kilka mniejszych stref. Jego wystrój tego nie zapada szczególnie w pamięć. Wyposażenie i stylistyka są standardowe, a dominującym motywem ozdobnym są jedynie zamontowane w kilku miejscach ogromne płaty tworzące kwiat lotosu, który znajduje się także w logo Vietnam Airlines i zdobi ogony samolotów tego przewoźnika. Wnętrze zostało na szczęście nieco ożywione dzięki obecności żywych i zadbanych roślin.
W Lotus Lounge dominuje strefa wypoczynku wypełniona różnego typu fotelami, krzesłami, stolikami i kilkuosobowymi sofami. Miejsc do siedzenia jest sporo, ale duży stopień ich zagęszczenia powoduje, że dość trudno znaleźć tu przestrzeń gwarantującą wystarczający stopień prywatności do spokojnej pracy czy relaksu.
Wysokie, przeszklone okna poczekalni zapewniają bardzo dobry widok na płytę lotniska i pas startowy. W trakcie wizyty w salonie można zatem bez trudu śledzić bieżące operacje odbywające się na lotnisku Noi Bai.
W części salonu zlokalizowanej tuż za recepcją urządzono niewielkie centrum biznesowe, w którym można skorzystać z kilku komputerów i drukarek, a także czytelnię czasopism. W całym salonie dostępny jest oczywiście bezpłatnie bezprzewodowy internet.
W business lounge znajduje się również samoobsługowy bufet przy którym serwowane są posiłki i napoje.
Wybór potraw jest dość bogaty i zróżnicowany, a ich prezentacja poprawna. Wśród dostępnych opcji znajdują się zarówno specjały kuchni wietnamskiej, jak i dania bardziej uniwersalne. Można wybrać spośród kilku rodzajów zup i ciepłych potraw, zestawu surowych warzyw i owoców, kanapek, drobnych przekąsek i słodyczy.
Obok bufetu znajduje się stanowisko do przygotowywania kawy i herbaty. Do dyspozycji gości znajduje się duży ekspres, a także lodówki z napojami niegazowanymi.
W trakcie wizyty w poczekalni można ponadto skosztować kilku gatunków win i mocniejszych trunków, które są serwowane przy niewielkim barze.
Uzupełnieniem oferty Lotus Lounge są kabiny prysznicowe dostępne dla pasażerów pragnących odświeżyć się w trakcie oczekiwania na lot.
Poczekalnia biznesowa Vietnam Airlines to standardowy, funkcjonalnie urządzony lounge. Jego wystrój i stylistyka specjalnie nie zachwycają, ale dostępny bufet z ciepłymi i zimnymi przekąskami jest bogaty i w pełni wystarczający. Dobrą ofertę kulinarną uzupełnia bar z wyborem podstawowych trunków alkoholowych. W trakcie wizyty w salonie można również skorzystać z centrum biznesowego i pryszniców. Na uznanie zasługuje personel salonu. Obsługa nie tylko jest bardzo uprzejma i kompetentna, ale także aktywnie opiekuje się gośćmi m.in. indywidualnie przekazując informację o zbliżającym się boardingu. Z tych względów Lotus Lounge jest miejscem, w którym w miarę komfortowych warunkach można spędzić czas przed odlotem ze stolicy Wietnamu.
fot. Marek Stus