×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Będzie więcej lotów do Albanii


Rząd Albanii planuje znieść moratorium na loty na inne porty lotnicze niż lotnisko w Tiranie. Poprzez tę decyzję chce wpłynąć na rozwój turystyki w bardziej odległych od stolicy i biedniejszych regionach, jak również zmniejszyć koszty podróży lotniczych.Na początku możliwe będę loty do miasta Kukes na północnym wschodzie Albanii - informuje portal EX-YU Aviation. Tamtejsze lotnisko planuje obsłużyć w pierwszym roku 150 tys. pasażerów i co roku zwiększać ilość o 10 proc aż do 2025 r. 

Lotami do tego miasta zainteresowany jest narodowy przewoźnik Słowenii, Adria. Poza tym, jak zdradza minister transportu Albanii, lotami do Kukes zainteresowane są linie Ryanair oraz Wizz Air.

Jedyne dotąd lotnisko w Albanii z ruchem komercyjnym znajduje się w stolicy. W 2015 r. obsłużyło niecałe 2 mln pasażerów. Obecnie z lotniska tego miesięcznie oferowanych jest ok. 140 tys. miejsc w jedną stronę. Głównymi przewoźnikami są Blue Panorama (28,9 proc. udziału), Alitalia (16,3 proc.) i Austrian Airlines (7,6 proc.).gość_e108a - Profil
gość_e108a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie