Będzie więcej lotów do Albanii

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
8 września 2016 15:23
1 komentarz
Rząd Albanii planuje znieść moratorium na loty na inne porty lotnicze niż lotnisko w Tiranie. Poprzez tę decyzję chce wpłynąć na rozwój turystyki w bardziej odległych od stolicy i biedniejszych regionach, jak również zmniejszyć koszty podróży lotniczych.
Reklama
Na początku możliwe będę loty do miasta Kukes na północnym wschodzie Albanii - informuje portal EX-YU Aviation. Tamtejsze lotnisko planuje obsłużyć w pierwszym roku 150 tys. pasażerów i co roku zwiększać ilość o 10 proc aż do 2025 r.

Lotami do tego miasta zainteresowany jest narodowy przewoźnik Słowenii, Adria. Poza tym, jak zdradza minister transportu Albanii, lotami do Kukes zainteresowane są linie Ryanair oraz Wizz Air.

Jedyne dotąd lotnisko w Albanii z ruchem komercyjnym znajduje się w stolicy. W 2015 r. obsłużyło niecałe 2 mln pasażerów. Obecnie z lotniska tego miesięcznie oferowanych jest ok. 140 tys. miejsc w jedną stronę. Głównymi przewoźnikami są Blue Panorama (28,9 proc. udziału), Alitalia (16,3 proc.) i Austrian Airlines (7,6 proc.).

Ostatnie komentarze

lysypiotr76 2016-09-09 18:39   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
To może być faktycznie początek rozwoju tanich linii w tym kraju. Państwo stawia na turystykę a tanie linie mogą mu w tym pomóc . Nie można zapomnieć też ze we Włoszech i Niemczech żyje spora diaspora albańskich obywateli. Tu jest spore pole do popisu dla FR który w tym roku zaznaczy mocno swą obecność w Niemczech. Jestem ciekaw czy z Polski po za czarterami któraś z tanich linii pokusi się o otwarcie połączenia z Albanią.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy