Qantas zakazuje używania telefonów Samsung Galaxy Note7

8 września 2016 13:43
1 komentarz
Przewoźnik z Australii zabronił używania telefonów Samsung Galax Note7 na pokładach samolotów. To efekt wady tego modelu - producent przyznał, że telefony te mogą zapalić się podczas ładowania.
Reklama
O zakazie poinformował na Twitterze jeden z pasażerów linii, podróżujący we środę z Perth do Sydney. Podczas lotu personel pokładowy miał zabronić pasażerom ładowania telefonów Note7.

- W nawiązaniu do decyzji Samsung Australia wzywającej klientów do zwrotu Samsung Galaxy Note7 Personal Electronic Device (PED), prosimy pasażerów, którzy posiadają wymienione urządzenia, by nie włączali ich ani nie ładowali podczas lotu - potwierdził zakaz rzecznik prasowy przewoźnika.

Zakaz będzie obowiązywał zarówno podczas lotów obsługiwanych przez samego Qantasa, jak i przez należące do przewoźnika niskokosztowe linie Jetstar.

Linie z Australii zdecydowały się na zakaz po tym, jak odnotowano 35 przypadków pożarów powstałych podczas ładowania najnowszego modelu telefonu Samsunga. Producent telefonu tłumaczy, że incydenty związane są z wadliwymi bateriami zastosowanymi w modelu i wezwał posiadaczy telefonów do ich zwrotu w ramach akcji wymiany serwisowej.

Linie Qantas szczycą się, że od chwili powstania nie miały śmiertelnego wypadku wśród pasażerów.

Ostatnie komentarze

Psychodelik 2016-09-10 10:50   
Psychodelik - Profil Psychodelik
Thai Airways też już zabroniło :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy