×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qantas zakazuje używania telefonów Samsung Galaxy Note7


Przewoźnik z Australii zabronił używania telefonów Samsung Galax Note7 na pokładach samolotów. To efekt wady tego modelu - producent przyznał, że telefony te mogą zapalić się podczas ładowania.


O zakazie poinformował na Twitterze jeden z pasażerów linii, podróżujący we środę z Perth do Sydney. Podczas lotu personel pokładowy miał zabronić pasażerom ładowania telefonów Note7.

- W nawiązaniu do decyzji Samsung Australia wzywającej klientów do zwrotu Samsung Galaxy Note7 Personal Electronic Device (PED), prosimy pasażerów, którzy posiadają wymienione urządzenia, by nie włączali ich ani nie ładowali podczas lotu - potwierdził zakaz rzecznik prasowy przewoźnika.

Zakaz będzie obowiązywał zarówno podczas lotów obsługiwanych przez samego Qantasa, jak i przez należące do przewoźnika niskokosztowe linie Jetstar.

Linie z Australii zdecydowały się na zakaz po tym, jak odnotowano 35 przypadków pożarów powstałych podczas ładowania najnowszego modelu telefonu Samsunga. Producent telefonu tłumaczy, że incydenty związane są z wadliwymi bateriami zastosowanymi w modelu i wezwał posiadaczy telefonów do ich zwrotu w ramach akcji wymiany serwisowej. 

Linie Qantas szczycą się, że od chwili powstania nie miały śmiertelnego wypadku wśród pasażerów.


gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie