Aplikacja mobilna Finnair z prestiżową nagrodą Red Dot

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
08 września 2016 10:24
Aplikacja mobilna Finnair zaprojektowana aby zapewniać większy spokój podczas podróży, została wyróżniona nagrodą Red Dot. Jest ona pomocna w organizacji czynności związanych z wyjazdem (rezerwacja lotów, odprawa czy śledzenie profilu w programie Finnair Plus).
Reklama

Obejmuje ona także ważne informacje i wskazówki, które mogą pomóc pasażerom przygotować się do zbliżającej się podróży i sprawić, by ich odprawa na lotnisku przebiegła jak najsprawniej.

Aplikacja mobilna jest dostępna dla urządzeń iOS i Android, a także Apple Watch. Została stworzona wraz z fińską agencją kreatywną Reaktor, specjalizującą się w projektowaniu usług cyfrowych dla marek konsumenckich. Finnair ściśle współpracował z agencją Reaktor również przy tworzeniu systemu rozrywki pokładowej Nordic Sky i napokładowego portalu Wi-Fi Nordic Sky do nowego Airbusa A350 XWB.

Od czasu pojawienia się na rynku w 2014 roku, aplikacja zdobyła szereg nagród. Co najistotniejsze, w czerwcu ubiegłego roku została wyróżniona przez Europejską Organizację Projektową nagrodą Silver Award w kategorii Aplikacje Mobilne.

- Zdobyta nagroda świadczy o tym, że jesteśmy na właściwej drodze w rozwoju naszych usług cyfrowych - mówi Jaron Millner, wiceprezes Finnaira ds. biznesu bezpośredniego. - Głównym celem aplikacji jest usprawnienie planowania i podniesienie komfortu podróży dla naszych klientów.


- Finnair podjął bardzo odważną decyzję unowocześniając swoje usługi cyfrowe i zdążył już wywołać poruszenie w branży przewozów lotniczych. W tej chwili to Finnair ustala trendy i niebawem będzie bacznie obserwowany ponieważ coraz więcej firm próbuje wykorzystać pełen potencjał cyfryzacji - mówi Konsta Hansson, dyrektor naczelny agencji Reaktor Aero.

Nagrody Red Dot dla najlepszych projektów są przyznawane przez jury złożone z 26 ekspertów z branży i podlegają kilkudniowemu procesowi szczegółowej oceny. Jury składa się ze znanych projektantów, a także szanowanych w branży projektowej profesorów i dziennikarzy.

Najnowsza wersja aplikacji Finnair dostępna jest na:
fot.: materiały prasowe Finnair
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama