Modlin: 2 mln pasażerów od początku roku

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
07 września 2016 20:07
3 komentarze
Dzisiaj (7.09) lotnisko w Modlinie przekroczyło liczbę 2 mln pasażerów obsłużonych w 2016 r. Rok temu ten próg udało się osiągnąć dopiero na początku października. Łącznie od początku działania z lotniska skorzystało już 7,5 mln osób.
Reklama

Zarząd spółki zarządzającej portem szacuje, że w tym roku port przyjmie ok. 2,8 mln podróżnych.

- To, co jak magnes przyciąga pasażerów do Modlina, to dobra lokalizacja, wygodne skomunikowanie z wieloma miastami, bardzo szeroka oferta kierunków lotniczych i niskie ceny biletów - mówi Leszek Chorzewski, p. o. prezesa portu. -Tendencje wzrostowąnajlepiej pokazują liczby: w 2014 r. przyjęliśmy łącznie 1,7 mln podróżnych - w 2016 r. taki wynik osiągnęliśmy już w siedem miesięcy.

Od października br. startuje osiem nowych kierunków lotniczych: Porto (dwa razy w tygodniu), Tuluza (dwa razy), Edynburg (trzy razy), Walencja (dwa razy), Leeds (dwa razy), Belfast (dwa razy), Birmingham (trzy razy), Newcastle (dwa razy). Poza tym zwiększy się częstotliwość na trasach do: Bristolu (z trzech do czterech tygodniowo) i Mediolanu Bergamo (z sześciu do siedmiu).

- W październiku, poza ośmioma nowymi trasami, zyskamy również dodatkowy, trzeci samolot w bazie - mówi Leszek Chorzewski. - Mamy również nadzieję, że już niedługo będziemy mogli ogłosić pasażerom kolejne (oprócz Faro) nowe połączenia na przyszły sezon letni.

- Poza tym już niedługo w hali odlotów uruchomimy nowy drink bar z szerokim wyborem alkoholi oraz zimnymi i ciepłymi tapasami, co pewno ucieszy i pozwoli rozgrzać wszystkich pasażerów oczekujących na swój lot w okresie zimowym - dodaje Piotr Lenarczyk, szef biura handlowo-marketingowego.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
kidloco 2016-09-08 16:06   
kidloco - Profil kidloco
Gdyby tylko zmienili tryb kontroli bezpieczeństwa z mazowiecko-buraczanego na normalny, byłoby to całkiem przyjemne lotnisko.
spotter10 2016-09-08 12:05   
spotter10 - Profil spotter10
Czyli generalnie lotnisko dostanie 20 nowych rejsów (zsumowując wszystkie te wymienione powyżej), ale przez przerzucenie rejsów z GDN i WRO na WAW straci ich aż 27. Czyli jakby nie patrzeć będzie spadek oferowania.
lysypiotr76 2016-09-07 20:56   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Jeśli mam dobre informacje to będzie Berlin.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama