Ponad 60 mln zatrudnionych w lotnictwie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
07 września 2016 13:29
Aż 62,7 mln osób na całym świecie pracuje w lotnictwie i branżach powiązanych. Tworzą oni 2,7 bln dolarów wartości dodanej każdego roku - wynika z nowej analizy amerykańskiej organizacji Air Transport Action Group.
Reklama

Według prognoz ATAG, lotnictwo będzie coraz większym pracodawcą, a jego wpływ na gospodarkę będzie rósł. W ciągu najbliższych 20 lat liczba osób pracujących w tym sektorze może wzrosnąć do 99 mln. Ten sektor ma wtedy tworzyć 5,9 bln dolarów wartości dodanej każdego roku.

ATAG podkreśla, że lotnictwo stało się niezbędnym elementem rozwoju gospodarczego i społecznego na świecie. Bez niego nie da się budować międzynarodowej gospodarki - 54 proc. międzynarodowych turystów i 35 proc. towarów w handlu międzynarodowym jest przewożonych samolotami.

Organizacja zwraca też uwagę na wpływ lotnictwa na zrównoważony rozwój. Według ATAG, sektor ten pomaga zrealizować 14 z 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Zapewnia m.in. lepsze warunki życia, niweluje nierówności i wpływa na jakość sektora edukacji.

Według ATAG udział lotnictwa w gospodarce najszybciej będzie rósł w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w rejonie Azji i Pacyfiku. Organizacja zwraca jednak uwagę na konieczność wprowadzenia regulacji sprzyjających zrównoważonemu wzrostowi sektora. Dotyczy to m.in. modernizacji przestrzeni powietrznej, liberalizacji sektora i rozbudowie infrastruktury.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama