Lublin: Warsztaty fotografii dla spotterów

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
7 września 2016 13:33
8 komentarzy
Akademia Nikona i lubelskie lotnisko 13 września zorganizują profesjonalne warsztaty dla miłośników fotografii, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w planespottingu. By się na nich znaleźć, należy stanąć do konkursu.
Reklama
- Miłośnicy planespottingu towarzyszą nam praktycznie od pierwszego dnia funkcjonowania portu. Codziennie obserwujemy spotterów, wypatrujących samolotów na naszym lotnisku. Cieszę się, że port oprócz tego, że daje możliwość wygodnego i swobodnego podróżowania mieszkańcom województwa lubelskiego, jest też miejscem, które pozwala na realizowanie ich pasji - mówi prezes lotniska, Krzysztof Wójtowicz.

Lotnisko chce zaprosić na warsztaty 10 osób, które wezmą udział w wykładzie i zajęciach praktycznych na terenie lubelskiego portu lotniczego.

Uczestnicy warsztatów zostaną wyłonienie w konkursie. Aby do niego stanąć, należy przesłać zdjęcie związane z tematyką lotniczą, które spełnia następujące wymagania: format jpg, dłuższy bok o rozmiarze 1200px, rozdzielczość 72dpi. Prace konkursowe należy przesłać na adres e-mail: konkurs@airport.lublin.pl, w tytule wiadomości e-mail należy wpisać: "Akademia Nikona w Porcie Lotniczym Lublin". Plik ze zdjęciem powinien być podpisany wg następującego schematu: imię i nazwisko autora, numer telefonu. W treści maila należy napisać co przedstawia zdjęcie.

Spośród nadesłanych fotografii kapituła konkursowa wybierze 10 zdjęć. Kryterium oceny będzie stanowić oryginalność, kreatywność, technika i jakość wykonania nadesłanej pracy konkursowej. Termin nadsyłania fotografii mija 10 września o godzinie 16:00. Warsztaty odbędą się 13 września, wtorek w godzinach od 9:00 do 17:00. Ich organizatorem jest działająca w Polsce od siedmiu lat Akademia Nikona, instytucja szkoleniowa, która prowadzi warsztaty, kursy, klasy mistrzowskie czy wyprawy fotograficzne. Port Lotniczy Lublin będzie pierwszym lotniskiem cywilnym w Polsce, na którym będą prowadzone warsztaty fotograficzne Akademii Nikona.

Warsztaty zostaną przeprowadzone we współpracy z Lubelską Grupą Spotterską oraz Lubelską Unią Fanów Awiacji, czyli grupami spotterskimi działającymi przy lubelskim lotnisku. Port lotniczy współpracował już z nimi w przeszłości, m.in. przy organizacji wystawy zdjęć "Port Lotniczy Lublin w obiektywie spotterów". Od trzech lat lotnisko wydaje także kalendarz, w którym wykorzystywane są zdjęcia zrobione przez spotterów.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej lubelskiego lotniska.Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_4e19c 2016-09-14 14:56   
gość_4e19c - Profil gość_4e19c
jak to bez nowości? a Liverpool od maja?
gość_6483d 2016-09-14 13:16   
gość_6483d - Profil gość_6483d
O 14:00. Podsumowanie roku bazy Wizzaira. Niestety bez nowości.
gość_fede1 2016-09-14 12:56   
gość_fede1 - Profil gość_fede1
Dzisiaj chyba jakaś konfa na LUZie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy