×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków - Berlin (Tegel) z Air Berlin
Dobre wiadomości dla Balic. Ruszają rejsy z Krakowa do Berlina (Tegel) operowane przez niemieckie tanie linie lotnicze Air Berlin. Pierwszy lot zaplanowano na 25 kwietnia. To wielki powrót niemieckiego przewoźnika na polski rynek lotniczy.

O planach niemieckiej linii pisaliśmy już pod koniec stycznia. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że szykuje się prawdziwy niemiecki nalot na Polskę. Na razie linia wstawiła trasę z Krakowa do Berlina (Tegel) do swojego systemu rezerwacyjnego. Dobrych wieści ciąg dalszy, gdyż rejsy rozpoczną się już 25 kwietnia (zamiast z początkiem lipca), a polecimy aż 4 razy w tygodniu (we wtorki, czwartki, soboty i niedziele), zamiast zapowiadanych trzech.

Trasę będzie obsługiwał turbośmigłowy samolot Bombardier Q400 zabierający na pokład 76 pasażerów. We wtorki oraz czwartki samolot niemieckiego przewoźnika o numerze rejsu AB 8901 będzie odlatywał z Krakowa o 16:35, aby wylądować w Berlinie o 18:05. W soboty ten sam rejs będzie startował o 15:45, lądując w Berlinie o 17:15. Niedzielne loty będą się odbywały o 13:55 z Krakowa - na lotnisku Tegel samolot wyląduje o 15:25.

Rejsy z Berlina oznaczone numerem AB 8900 we wtorki i czwartki będą się odbywały o 14:40, a w Krakowie samolot będzie lądował o 16:05. W sobotę samoloty niemieckiego przewoźnika odlecą z Berlina o 13:50, aby wylądować w Krakowie o 15:15. Niedzielny rejs z Tegel został zaplanowany na 12:00 - na krakowskim lotnisku samolot pojawi się o 13:25.

Na lotnisku w Tegel pasażerowie będą mieli możliwość przesiadek na następujące lotniska: Westerland (Sylt), Münster/Osnabrück , Düsseldorf, Frankfurt, Kolonia/Bonn, Saarbrücken, Karlsruhe/Baden-Baden, Stuttgart, Monachium, Norymberga, Wiedeń, Zurych, Paryż, Mediolan, Rzym, Barcelona, Palma de Mallorca, Kopenhaga i Sztokholm. I wszystko to na jednym bilecie. W cenie biletu także nadanie bagażu do luku samolotu oraz transfer bagażu w porcie przesiadkowym, jeśli cała podróż wykupiona jest na jednym bilecie.

Ceny biletów na rejsy bezpośrednie z Krakowa do Berlina rozpoczynają się od 29 euro w jedną stronę. Ceny biletów na rejsy przesiadkowe rozpoczynają się od 49 euro. Do każdej transakcji Air Berlin dolicza 5 euro opłaty manipulacyjnej za płatność kartą. Powyższe ceny są promocyjne - jeśli kupimy bilet w wyższej, regularnej cenie, to przewoźnik doliczy jeszcze dodatkowe 10 euro tzw. Service Charge, czyli opłaty serwisowej.

Rejsy Air Berlin do Krakowa to powrót niemieckiego przewoźnika na polski rynek, który był już na nim obecny w latach 2004-2005. Linia obsługiwała wtedy loty z Warszawy do Wiednia, Berlina i Düsseldorfu. Ze względu na niskie obłożenie - jak podawały oficjalne komunikaty przewoźnika - linia wycofała się z Polski w marcu 2005 roku.

Marcin Jędrzejczak, Anna Żuchlińska
gość_5e959 - Profil
gość_5e959
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie