Siemens zaczął kupować bezpośrednio u Lufthansy

5 września 2016 09:01
Siemens jest pierwszą duża firmą, która zrezygnowała z usług agentów podczas kupowania biletów dla pracowników w Lufthansie. Dzięki uniknięciu opłat za dostęp do systemu GDS koncern oszczędza miliony euro.
Reklama
O sprawie poinformował niemiecki "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Według dziennikarzy tej prestiżowej gazety Siemens zrezygnował z usług agentów podróży najpierw testowo od marca. Od 1 sierpnia system rezerwacji bezpośrednio u przewoźnika obejmuje już cały koncern.

To reakcja na wprowadzoną w 2015 r. przez Lufthansę opłatę za korzystanie z globalnych systemów dystrybucji (GDS). To systemy, przez które bilety niemal wszystkich linii kupują agenci podróży. Lufthansa chce jednak zachęcić do kupowania biletów bezpośrednio w systemie przewoźnika - ten sposób jest dla linii tańszy. Dlatego od 2015 r. do biletów Lufthansy kupionych przez GDS-y trzeba dopłacać 16 euro.

Według "FAZ" Siemens oszczędza w ten sposób miliony euro rocznie. Na razie nie wiadomo jednak, czy inne duże firmy pójdą w ślad za niemieckim koncernem, choć według przedstawicieli Lufthansy trwają rozmowy. Problemem jest bowiem nie tylko cena, ale to, że kupowanie przez agencję jest dla firm prostsze.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy