×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: Cztery nowe kierunki z Katowic


Rejkjawik, Lizbona, Katania i Malta - od marca 2017 r. Wizz Air poleci do tych miejsc z Katowic. Węgierski przewoźnik zbazuje w porcie lotniczym w Pyrzowicach kolejną, już szóstą maszynę z rodziny airbus A320.


Przewoźnik zapowiedział, że od marca 2017 r. ulokuje na katowickim lotnisku szóstego airbusa i zwiększy oferowanie o prawie 20 proc. uruchamiając cztery nowe połączenia. W siatce Wizz Aira z Katowic pojawią się połączenia do Portugalii (do Lizbony) oraz na trzy wyspy w różnych kierunkach świata - Islandię (lotnisko Rejkjawik-Keflavik), Maltę i Sycylię (do Katanii).


Do wszystkich czterech tych miejsc Wizz Air oferuje już loty z Warszawy, a na Islandię i Maltę dodatkowo z Gdańska. Będą to jednak najdłuższe trasy linii z Katowic - obecnie najdłuższa, do Tel Awiwu, ma 2,4 tys. km. Dalej jest zarówno do Lizbony, jak i na Islandię. 
Na razie nie wiadomo, czy loty te będą obsługiwane airbusem A320, czy większym i mogącym dolecieć dalej A321. 

Ceny na loty na Islandię rozpoczynają się od 219 zł, do Lizbony od 169 zł, zaś do Włoch i na Maltę od 129 zł. 

Niedawno wprowadzono do siatki nowe trasy z Katowic do Dubaju, na Teneryfę i Lanzarote, które zaczną działać z końcem przyszłego miesiąca.

Katowice są najstarszą (od 2004 r.) bazą Wizz Aira w Polsce, ale nie największą. Obecnie węgierska linia oferuje 114 wylotów tygodniowo z Pyrzowic - nieco większy ruch jest w Warszawie i Gdańsku.

Informacje zostały podane na konferencji prasowej w Hotelu Monopol w Katowicach, której gospodarzem byli George Michalopoulos, dyrektor działu handlowego linii Wizz Air oraz Leszek Budka, wiceprezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego pyrzowickim lotniskiem.


gość_e108a - Profil
gość_e108a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie