Niewielki wzrost we Wrocławiu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
05 września 2016 21:14
2 komentarze
Port Lotniczy Wrocław obsłużył w sierpniu tego roku 251,1 tys. pasażerów, o 1 proc. więcej niż w sierpniu 2015.
Reklama
Statystyki Wrocław (WRO)
 
- Rozwijamy się stabilnie. Od początku roku odnotowaliśmy już ponad 1,6 mln podróżnych, czyli blisko 2,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wszystko wskazuje na to, że zgodnie z naszymi założeniami do końca grudnia obsłużymy 2,4 mln pasażerów, co będzie nowym rekordem naszego lotniska - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W sierpniu 2016 r. z oferty tanich linii skorzystało ponad 127 tys. podróżnych, czyli o 8,9 proc. więcej niż przed rokiem.

- Bardzo popularne były kierunki południowoeuropejskie, gdzie na pierwszym miejscu znalazło się Alicante z wypełnieniem na poziomie ponad 97 proc. Niewiele mniejsze odnotowano na pozostałych trasach hiszpańskich, na Kretę, Maltę czy do Włoch. Te znakomite wyniki skłaniają przewoźników do stałego rozwijania swojej oferty z Wrocławia - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

Latający z Wrocławia nadal bardzo chętnie podróżują na Wyspy Brytyjskie, głównie do Londynu Stansted, Bristolu i East Midlands, dokąd Ryanair zwiększył liczbę rejsów (w odniesieniu do 2015 r.). Już jesienią w rozkładzie lotów pojawi się pięć nowych kierunków. Wizz Air uruchomi połączenie do Kijowa, a Ryanair trzy dodatkowe połączenia na Wyspy Brytyjskie (Manchester, Newcastle i Belfast) oraz nowy kierunek hiszpański - główne lotnisko w Madrycie. Irlandzki przewoźnik ogłosił też, że latem 2017 r. z Wrocławia polecimy również na Majorkę i do Lizbony.

Z sieciowych połączeń międzynarodowych skorzystało w sierpniu ponad 26 tys. podróżnych. W porównaniu z sierpniem 2015 r. najwięcej przybyło ich na trasach do Düsseldorfu (25,7 proc.) i Monachium (18,7 proc.). Od jesienno-zimowego rozkładu lotów Lufthansa wprowadza sześć dodatkowych rejsów w tygodniu do Frankfurtu.

- Obserwujemy, że coraz więcej podróżnych wrocławskiego lotniska korzysta z hubów przesiadkowych. Przewoźnik zwiększył liczbę rejsów, dzięki czemu wygodniej zaplanować podróż z Wrocławia na dalekich trasach, do Ameryki Północnej czy metropolii azjatyckich - dodaje Jarosław Sztucki.

Z połączeń krajowych przewoźników tradycyjnych w sierpniu skorzystało ponad 21 tys. pasażerów, czyli o 17,2 proc. więcej niż przed rokiem. Na ten wynik składa się przede wszystkim połączenie PLL LOT na lotnisko Chopina w Warszawie, ale również rejsy do Radomia i Olsztyna, uruchomione niedawno przez linie Sprint Air. Natomiast niskokosztowe połączenie do Warszawy Modlina, obsługiwane przez linie Ryanair, wybrało o 7,6 proc. pasażerów więcej niż w sierpniu 2015 r. Od 4 października samoloty przewoźnika będą lądować na lotnisku Chopina.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

Kelo 2016-09-26 14:57   
Kelo - Profil Kelo
Czytam artykuł o Wrocławiu i wydaje się, że będzie nudno w następnych latach, same drobne, mało spektakularne inwestycje ze strony lotniska. Chyba nie prognozują dużego ruchu skoro nie planują w tym czasie ani nowych stanowisk postojowych ani rozbudowy terminalu.
zobacz link
wroord 2016-09-06 22:37   
wroord - Profil wroord
Lepszy niewielki wzrost niz spadek. Zobaczymy jak bedzie gdy dojda nowe kierunki.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N