Finnair zainstaluje Wi-Fi we flocie europejskiej

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
05 września 2016 08:45
Do czerwca 2018 r. we wszystkich wąskokadłubowych airbusach Finnaira wykorzystywanych do obsługi połączeń europejskich pasażerowie zyskają dostęp do internetu.
Reklama

Urządzenia umożliwiające uruchomienie bezprzewodowego dostępu do internetu na pokładach fińskich airbusów zamontuje firma ViaSat. Instalacja systemów rozpocznie się w maju 2017 r. i potrwa nieco ponad rok. We flocie linii jest obecnie 9 airbusów A319, 10 A320 i 13 A321.

Połączenie ma działać z prędkością 12 Mb/s na pasażera, co jest największą obecnie możliwą prędkością dostępu do internetu instalowanego w samolotach. Umożliwi to m.in. streaming filmów. Partnerem ViaSat jest Eutelsat. Internet będzie działał na całym terytorium Europy.

Dostęp do internetu będzie darmowy dla pasażerów klasy biznes, osób ze statusami Gold i Platinum w programie lojalnościowym Finnair Plus oraz osób ze statusami Emerald i Sapphire w programie lojalnościowym sojuszu oneworld. Pasażerowie klasy ekonomicznej będą mogli wykupić ograniczony czasowo lub na całą długość lotu. W przypadku lotów dalekodystansowych ceny wynoszą 5 euro za godzinę lub 15 euro za cały lot. Nie wiadomo, czy na rejsach europejskich będą takie same.

Finnair do maja 2017 r. zakończy instalację internetu Wi-Fi na pokładach szerokokadłubowych airbusów A330. Nowo odbierane airbusy A350 są już wyposażone w ten system. Od niedawna połączenie działa także nad terytorium Chin - Finnair uzyskał niezbędne zgody. Do czerwca 2018 r. cała flota linii będzie wyposażona w Wi-Fi.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama