Nasza książka "Lotniska w Polsce" już dostępna

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
5 września 2016 11:57
25 komentarzy
Po dwóch latach pracy oddajemy w Wasze ręce książkę autorstwa redaktorów Pasazer.com pt. "Lotniska w Polsce". Przybliża ona historię portów lotniczych w Polsce, wydawcą jest łódzki Dom Wydawniczy "Księży Młyn", a dla Czytelników oferujemy drobną zniżkę!
Reklama
Na ponad 200 stronach staraliśmy się w ciekawy sposób opisać wszystkie polskie lotniska - te, które dawniej obsługiwały regularny pasażerski ruch lotniczy, działające obecnie oraz planowane. Aby informacje w niej zawarte były jak najbardziej rzetelne, książka powstała we współpracy z portami lotniczymi.

Autorami książki są redaktor naczelny Pasazer.com, Paweł Cybulak, redaktor prowadzący Dominik Sipinski oraz odpowiedzialny za część historyczną Karol Placha.

Część z opisanych lotnisk, takie jak te w Gdańsku-Wrzeszczu czy Krakowie-Czyżynach, nie pełnią już żadnych funkcji w lotnictwie, inne, m.in. w Gliwicach i Słupsku, utraciły swój status i obsługują jedynie aerokluby. Obecnie rejestr lotnisk cywilnych, obejmujący porty obsługujące ruch pasażerski, liczy 15 pozycji. Być może niedługo znajdą się w nim kolejne. Przybliżyliśmy historię zarówno tych lotnisk, które działają od kilkudziesięciu lat (rekordzistą jest poznańska Ławica - ruch pasażerski w tym samym miejscu obsługuje się od wieku), jak i tych, które dopiero niedawno pojawiły się na mapie.

Książka została podzielona na rozdziały ukazujące rozwój lotnictwa cywilnego w danym mieście. Wzbogacają ją unikalne zdjęcia i mapy uwzględniające położenie lotnisk pełniących funkcje pasażerskie zarówno współcześnie, jak i dawniej. Ponadto obecny stan infrastruktury lotnisk cywilnych ilustrują schematy stworzone specjalnie na potrzeby tej publikacji.


W ciągu ponad 100 lat od pierwszego lotu pasażerskiego podróżowanie w ten sposób stało się powszechne, bezpieczne i tanie. Warto poznać historię miejsc, dzięki którym dziś komunikacja lotnicza jest czymś zupełnie naturalnym.

Katalogowa cena książki wynosi 69,9 zł. W promocji książkę można nabyć w cenie 55,92 zł. Dla naszych Czytelników mamy 12,5 proc. zniżkę (od ceny promocyjnej) - przy użyciu kodu "pasazer.com" można ją nabyć w cenie 48,93 zł. Aby przejść do sklepu, kliknij tutaj.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pg701 2016-12-25 18:02   
pg701 - Profil pg701
Książkę dostałem pod choinkę.Bardzo fajna i z dużą ilością informacji.Polecam wszystkim tym co interesują się lotnictwem i tym co nie mają z nim nic wspólnego.Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt.
cani 2016-09-15 19:15   
cani - Profil cani
Właśnie odebrałem książkę i na szybko ją przejrzałem. Zapowiada się całkiemprzyjemnie. Dość szczegółowa i bogata w fotografie i ... właśnie te ostatnie są wielkim minusem pozycji. Wszystkie, nawet te najnowsze są czarno-białe. Szkoda!
gość_896a1 2016-09-09 16:10   
gość_896a1 - Profil gość_896a1
nie nalicza sie kod promocyjny po przejsciu do platnosci
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy