Pierwszy lot z Rzeszowa do Berlina

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
2 września 2016 16:53
26 komentarzy
Dziś (2.09) odbył się pierwszy rejs linii Ryanair na trasie Rzeszów – Berlin Schoenfeld.
Reklama
W ten sposób port lotniczy w Jasionce powiększył swoją siatkę połączeń o kolejny europejski kierunek. Bezpośrednie loty do stolicy Niemiec obsługują linie Ryanair. To już dziewiąta trasa z Rzeszowa, na której operują samoloty irlandzkiej linii lotniczej.

- Cieszymy się z uruchomienia przez Ryanair kolejnego połączenia z naszego lotniska. Od dziś w niespełna półtorej godziny będzie można dostać się z Rzeszowa do Berlina – mówi Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. - Rozkład lotów pozwala zaplanować pełny weekendowy pobyt w stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Liczymy, że z nowej trasy skorzysta również biznes.

Do 28 października loty będą odbywać się trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Na sezon zimowy, w trakcie którego ruch lotniczy jest zwykle nieco mniejszy, Ryanair zaplanował dwie rotacje – w poniedziałek i piątek.

- Po Londynie, Dublinie i Paryżu łączymy Podkarpacie z kolejną europejską stolicą. To dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców naszego regionu, ale także sąsiednich województw, jak również Słowaków i Ukraińców zamieszkujących obszary w bliskiej odległości od lotniska w Jasionce – podkreślił obecny na briefingu prasowym Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
kinder 2016-09-09 15:55   
kinder - Profil kinder
W systemie rezerwacji FR pojawiły się lernie kierunki z Rzeszowa. Jest dokładnie to co teraz, z pominięciem Oslo. Korfu po przerwie zimowej startuje w pierwszą niedzielę maja.
TUI ogłosiło 2 czartery od czerwca 2017 - Burgas i Majorka ale to się pewnie jeszcze może zmienić.
Niestety nie ma nowych kierunków od Rayana. Prezes w wywiadzie dla "latam z Rzeszowa" (zobacz link powiedział że kontaktu z Lufthansą nie było więc nie ma co myśleć o powrocie Frankfurtu.
Na razie szału nie ma ale przynajmniej nie powinno być spadków.
Żadnych
kinder 2016-09-05 22:24   
kinder - Profil kinder
No nic. Czas samemu sprawdzić. Na termin który mi pasuje bilety po 87 ale pewnie na tańsze to już nie ma co liczyć.
qwerty 2016-09-05 21:14   
qwerty - Profil qwerty
kinder ????????? Inauguracja na dobrym poziomie, z czasem na pewno będzie lepsze obłożenie. A wklepanie Berlina do systemu na lato 2017 potwierdza tylko że Ryan jest z dotychczasowych rezerwacji zadowolony. Sierpień niestety spadek, ale tylko ze względu na cięcia w siatce i było o tym wiadomo.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy