Chińskie linie poprawiają strony internetowe

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
02 września 2016 11:09
Do grudnia tego roku strony internetowe przewoźników z Chin mają stać się bardziej funkcjonalne. Linie z Państwa Środka pracują także nad wprowadzeniem aplikacji mobilnych skierowanych dla pasażerów z innych krajów.
Reklama

Linie lotnicze z Chin coraz mocniej wchodzą na międzynarodowe rynki lotnicze, co wiąże się z rosnącą liczbą międzynarodowych pasażerów. Ci często skarżą się, że wygląd i funkcjonalność stron internetowych z tego kraju pozostawał w tyle za ogólnym rozwojem przewoźników.

Do grudnia br. ma to jednak ulec zmianie, co podyktowane jest koniecznością dostosowania stron internetowych do spełniania wymogów amerykańskiego Departamentu Transportu. Urząd w 2013 r. wprowadził wymagania, by do grudnia tego roku strony internetowe wszystkich przewoźników latających do Stanów były dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dostępne dla wszystkich mają być podstawowe funkcje stron internetowych, do których zaliczono wyszukiwanie lotów, zarządzanie rezerwacją, odprawę przez internet oraz dostęp do informacji o programie lojalnościowym. Niedostosowanie do wymagań w terminie będzie skutkować karą 27,5 tys. dolarów za każdy dzień zwłoki.

Wykorzystując konieczność wprowadzenia zmian wynikającą z wymogów DOT linie lotnicze z Państwa Środka wprowadzają także inne poprawki - responsywny design dostosowujący layout strony do urządzenia, na jakim jest oglądana, czy wprowadzanie opcji pozwalających lepiej zarządzać swoją podróżą. Na przykład niskokosztowe linie lotnicze Spring Airlines nawiązały współpracę z Booking.com, by umożliwić pasażerom także rezerwację noclegów.

W modernizacji stron i aplikacji mobilnych linii lotniczych Air China, China Southern Airlines, Hainan Airlines, XiamenAir, Sichuan Airlines oraz Beijing Capital Airlines pomaga firma Amadeus.

Do tej pory linie lotnicze z Chin zaniedbywały swoje strony internetowe, gdyż większość pasażerów z Chin kupuje bilety korzystając z usług agentów podróży. Dość powszechna jest praktyka kupowania całego lotu lub większości miejsc przez agencje podróży od przewoźnika z dużą zniżką i odsprzedawanie indywidualnych biletów pasażerom w cenie niższej niż oferowana bezpośrednio przez linie lotnicze.

Powoduje to, że pasażerowie, którzy chcą kupić bilet przez oficjalną stronę internetową przewoźnika nie mogą znaleźć wolnych miejsc. To dodatkowo wpływa na niechęć chińskich konsumentów do kupowania biletów poprzez ten kanał sprzedaży.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama