Qatar planuje duże zamówienie samolotów

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
06 września 2016 10:53
1 komentarz
Przewoźnik z Kataru planuje w najbliższym czasie dokonać zamówienia znacznej ilości samolotów - poinformował prezes linii, Akbar al-Baker, w rozmowie z lokalnymi mediami. Na razie jednak zmniejszył kontrakt z airbusem na model A320neo.
Reklama

Al-Baker nie chciał sprecyzować, jakie samoloty zostaną zamówione i jaka będzie ich liczba, ograniczając się jedynie do stwierdzenia, że zamówienie będzie "duże" i nastąpi "niedługo".

- Qatar Airways kontynuują plan ekspansji flotowej i zastępowania starszych maszyn nowymi, tak aby średni wiek floty był bardzo niski - powiedział al-Baker, cytowany przez "Gulf News".

W tek chwili Qatar Airways mają zamówionych 340 samolotów. 80 z nich to airbusy A320neo - nie wiadomo, czy umowa ta zostanie zrealizowana w całości po tym, jak przewoźnik odmówił odbioru pierwszych maszyn. Qatar tłumaczył, że system chłodzenia silników nie spełnia oczekiwań linii i ogłosił, że rozważa zamianę zamówienia tych maszyn na boeingi 737 MAX.

Na razie, jak informuje prezes linii, Qatar anulował zamówienie pierwszych trzech airbusów A320neo, czekając na rozwój sytuacji.

To nie jedyne napięcia na linii Qatar - Airbus. Dostawy samolotów airbus A350 są opóźnione z powodu kłopotów z dostawcami elementów wnętrza. Jak twierdzi przewoźnik z Kataru, w tej chwili w jego flocie powinno być pięć nie dostarczonych jeszcze airbusów A350.

- Nasze relacje są bardzo napięte. To, co dzieje się u Airbusa z dostawami poważnie wpływa na nasz rozwój. Producent zdecydowanie powinien nadrobić zaległości w dostawach do końca roku fiskalnego - stwierdził al-Baker.
Reklama

Ostatnie komentarze

lysypiotr76 2016-09-06 11:13   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Na razie kilka tych samolotów stoi na lotnisku w Tuluzie. Qatar ich nie odbiera.Mają ofoliowane silniki i opony.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama