90 mln zł na lotnictwo w przyszłorocznym budżecie

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
1 września 2016 09:33
2 komentarze
Rząd przedstawił projekt budżetu na 2017 r. Z 18 mld zł na transport i infrastrukturę transportową, lotnictwo w przyszłym roku otrzyma 90 mln złotych.
Reklama
Prognozowana skonsolidowana kwota wydatków na realizację zadania "Transport lotniczy i infrastruktura lotnicza" w latach 2017-2019 wynosi 330 mln zł.

Za tę kwotę zgodnie z wytycznymi budżetu państwo ma zapewnić i utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa oraz ochrony ruchu lotniczego dzięki rozbudowie i modernizacji infrastruktury nawigacyjnej, zwiększyć pojemność przestrzeni powietrznej oraz przepustowość portów lotniczych, a także zapewnić wysoki standard świadczonych usług dzięki budowie, rozbudowie lub modernizacji infrastruktury lotniskowej w portach lotniczych.

- W ramach zadania prowadzona będzie również działalność nadzorcza, dotycząca systemu lotnictwa cywilnego oraz licencjonowanie personelu lotniczego, ochrona praw pasażerów i badanie wypadków lotniczych. Celem określonym dla zadania jest przede wszystkim dostosowanie infrastruktury lotniskowej i nawigacyjnej do wzrastającego popytu na usługi lotnicze oraz wzrost dostępności transportu lotniczego - możemy przeczytać w projekcie.

Z zapowiedzi przedstawicieli władzy można wnioskować, że finansowane będą przede wszystkim inwestycje w systemy kontroli ruchu lotniczego, a nie rozbudowa lotnisk.

Projekt budżetu na przyszły rok zostanie przesłany do parlamentu, gdzie po przerwie wakacyjnej zajmą się nim posłowie i senatorowie.

Ostatnie komentarze

gość_c5b84 2016-09-01 11:55   
gość_c5b84 - Profil gość_c5b84
Kelo -Miałeś inne zdanie napisać czyli Kraków nie dostanie w zasadzie nic.
Kelo 2016-09-01 09:55   
Kelo - Profil Kelo
czyli lotnictwo nie dostaje w zasadzie nic
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy