×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poznań: Nie pojedziemy autobusem L na lotnisko


Dzisiaj (31.08) po raz ostatni Poznaniacy mogą dojechać na lotnisko szybkim autobusem L. Od jutra linia ta jest likwidowana i cały ruch pasażerów przejmą autobusy linii nr 59.


Szybki autobus L jeździł pomiędzy poznańskim lotniskiem a dworcem kolejowym. Przejazd tym autobusem był tańszy niż podróż większością innych linii, bo pasażerowie używający e-portmonetki na karcie PEKA płacą za liczbę przejechanych przystanków, a tych na trasie linii L jest mało. Autobus zatrzymywał się jedynie na dwóch przystankach, a resztę postojów na ulicy Bukowskiej łączącej centrum miasta ze starymi dzielnicami mieszkaniowymi omijał. Mała liczba przystanków powodowała liczne skargi mieszkańców narzekających, że przez to nie mogą jeździć tym autobusem.

Autobus linii nr 59 zatrzymuje się na wszystkich przystankach pomiędzy lotniskiem a przystankiem Bałtyk. Od jutra jego trasa zostanie wydłużona do dworca kolejowego, tak aby mógł zastąpić linię L. Będzie kursował co 15 minut, czyli częściej niż obecnie. gość_2e792 - Profil
gość_2e792
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie