Ryanair: Polska skorzysta na Brexicie

31 sierpnia 2016 08:19
9 komentarzy

W 2017 r. Ryanair odbierze 50 nowych samolotów, ale żadnego nie umieści w Wielkiej Brytanii. Skorzysta na tym m.in. Polska - przewoźnik może uruchomić nawet dwie nowe bazy.

Reklama
- W 2016 r. zmniejszymy ofertę miejsc z Wielkiej Brytanii o 3-4 proc. W przyszłym roku odbierzemy 50 nowych samolotów i żadnego z nich nie ulokujemy na Wyspach - powiedział podczas konferencji prasowej w Warszawie Michael O’Leary, prezes Ryanaira.

O’Leary dodał, że samoloty trafią do Europy kontynentalnej, na bardziej perspektywiczne rynki dla przewoźnika. Wśród nich wymienił Grecję, Hiszpanię, Niemcy, Włochy (w związku z obniżeniem podatku lotniczego) i Skandynawię, z wyjątkiem Norwegii, gdzie z kolei podatek został właśnie wprowadzony.

- Skorzysta też Polska i inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Już teraz ogłosiliśmy plany rozwoju w Polsce, które obejmują dwa nowe samoloty. A w kolejnych tygodniach odbędziemy serię konferencji prasowych w polskich portach regionalnych, na których będziemy ogłaszać siatkę połączeń na lato 2017 r. - dodał O’Leary.

Rozwój może również wiązać się z uruchomieniem nowych baz. O’Leary zapowiedział nawet, że mogą one zostać ogłoszone już zimą 2017 r. W przyszłym roku irlandzka linia może wybrać na swoją bazę jedno lub dwa nowe polskie lotniska. Obecnie samoloty przewoźnika stacjonują w Modlinie, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie. Prezes low-costa dodał, że Polska ma być jednym z głównych rynków wzrostu w przyszłych latach.


- W ciągu najbliższych dwóch-trzech lat planujemy duży wzrost w Niemczech, Polsce i Włoszech - powiedział O'Leary w rozmowie z Pasazer.com.

Do 2020 r. Ryanair chce obsługiwać w Polsce 15 mln pasażerów rocznie (w 2015 r. było to 8,2 mln). O'Leary zastrzega jednak, że spełnienie tego celu zależy od współpracy z lotniskami oraz od rozbudowy portu lotniczego w Modlinie.

O’Leary podkreślił jednak, że w sezonie letnim 2017 r. nie należy spodziewać się nowych tras krajowych poza już ogłoszonymi rejsami z Lotniska Chopina do Gdańska, Wrocławia i Szczecina. Przewoźnik nie będzie też uruchamiał rejsów międzynarodowych z głównego warszawskiego lotniska, zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami.

W 2017 r. Ryanair może zmniejszyć oferowanie z i do Wielkiej Brytanii aż o ok. 10 proc. O’Leary podkreślił, że na razie obawy przed Brexitem wpłynęły przede wszystkim na kurs funta. Tańsza brytyjska waluta zniechęciła Brytyjczyków do lotów za granicę, ale za to więcej osób przylatuje na Wyspy.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_fe94a 2016-09-01 16:55   
gość_fe94a - Profil gość_fe94a
Rzeszów wydaje się być pewniakiem dla RYANAIR. 2 samoloty w bazie nie byłyby tutaj zaskoczeniem. Widać, że Rzeszów znowu odleci Lublinowi i Szczecinowi. Szczecin jeszcze jako tako, ale Lublin to już są jakieś jaja. Otwierają połączenia, zaraz zamykają, a na horyzoncie nic nie widać. W lublinie zaraz pojawią się spadki, a szkoda, bo kibicuję wszystkim portom regionalnym
lysypiotr76 2016-09-01 16:26   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Może faktycznie ta baza FR w Rzeszowie powstanie. W Waszej lokalnej gazecie tak też podejrzewają zobacz link
gość_3a4a2 2016-08-31 10:42   
gość_3a4a2 - Profil gość_3a4a2
I znów Poznań na boku.... Rzeszowowi i Szczecinowi gratuluje jeśli to prawda :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy