×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Będzie lepszy dojazd do lotniska w Rzeszowie


Za niemal 82 mln zł zmodernizowany zostanie dojazd do lotniska w Rzeszowie. Przebudowa drogi wojewódzkiej numer 869 ułatwi dojazd do terminala z drogi ekspresowej S19.Umowa na dofinasowanie budowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej biegnącej wzdłuż portu lotniczego Rzeszów Jasionka została dziś (30.08) podpisana w Warszawie. Dokument sygnowali wicepremier Mateusz Morawiecki, marszałek Władysław Ortyl oraz wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak. Inwestycja otrzyma dofinansowanie z unijnego programu operacyjnego Polska Wschodnia.

- Podpisaliśmy dziś dofinansowanie na tzw. drogę lotniskową. To bardzo ważna dla nas inwestycja, bo nieustannie zależy nam na rozwoju portu lotniczego. Bez wątpienia ta inwestycja poprawi komunikację z Jasionką. Cieszę się, że otrzymujemy wsparcie w ramach programu Polska Wschodnia. Ten mechanizm dla pięciu województw sprawdził się świetnie w poprzedniej perspektywie i to bardzo ważne, że jest kontynuowany - podsumował Władysław Ortyl.

Inwestycja zostanie podzielona na trzy etapy. Prace polegać będą m.in na budowie odcinka łączącego rondo w węźle Jasionka z byłą DK19, którego planowana długość wynosi 1,73 km. Kolejnym punktem jest rozbudowa byłej DK 19 na odcinku od ronda wykonanego w ramach pierwszego etapu robót do połączenia z istniejącą DW nr 869. Natomiast o drugą jezdnię zostanie rozbudowana droga wojewódzka 869 na całej długości trasy od Jasionki do DK9.

Wartość całkowita projektu po przetargu zgodnie z najniższą ofertą w przetargu to 81,9 mln zł. Prace na etapie I i III za 53,7 mln zł brutto zrealizuje Skanska. gość_e108a - Profil
gość_e108a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie