Luthansa: Szybszy internet na lotach europejskich

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
30 sierpnia 2016 08:33
Na początku przyszłego roku na wybranych trasach europejskich Lufthansa zaproponuje pasażerom dostęp do pokładowego Wi-Fi o znacznie wyższej niż obecnie prędkości.
Reklama

Sieć będzie wykorzystywać łączność satelitarną w systemie Inmarsat oraz wieże naziemne sieci Deutsche Telekom. Obecnie stosowane systemy pokładowego Wi-Fi opierają się na transmisji danych z satelit lub z sieci naziemnych, ale nie z obu na raz. Inmarsat oraz Telekom zapewniają, że oferowany przez nich system hybrydowy zagwarantuje płynny przepływ danych w niższej cenie.

Jak do tej pory pod względem oferowania bezprzewodowej pokładowej sieci internetowej linie lotnicze z Europy pozostają w tyle za przewoźnikami z USA, gdzie jak szacuje serwis Routehappy, taka usługa jest już dostępna podczas 75 procent lotów. Na całym świecie wskaźnik penetracji pokładowego Wi-Fi wynosi jedynie 3 procent. Inmarsat oraz Deutsche Telekom przekonują, że linie lotnicze mogą zarabiać na inwestycjach w pokładowy internet, bo zwiększają one lojalność pasażerów.

Lufthansa rozpoczęła instalację systemów pokładowego Wi-Fi w samolotach wykorzystywanych na trasach europejskim tego lata. Od początku tego roku Lufthansa oferuje dostęp do internetu we wszystkich 106 samolotach szerokokadłubowych.

Obecnie jedyną linią, która zapewnia dostęp do Wi-Fi podczas wszystkich lotów europejskich, jest Norwegian. W boeingach 737-800 tego przewoźnika połączenie zapewnia firma Row44.

Dwie inne firmy dostarczające internet pokładowy starające się wejść na rynek europejski to ViaSat, obecnie zapewniający dostęp do internetu m.in. na pokładach linii JetBlue oraz Panasonic, obsługujący United Airlines.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama