Sklep Kałasznikowa na moskiewskim lotnisku

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
30 sierpnia 2016 00:43
Rosyjski koncern Kałasznikow, znany przede wszystkim jako producent najbardziej zabójczej broni świata, uruchomił swój pierwszy sklep firmowy z atrapami broni na lotnisku Szeremetiewo w Moskwie.
Reklama

W salonie pasażerowie mogą zaopatrzyć się w pamiątki: długopisy, parasole, ubrania czy torby z logo Kałasznikowa. W ofercie znajdują się także atrapy karabinu AK-47 - broni, z której zginęło najwięcej osób na świecie. Atrapy są takiego samego rozmiaru jak prawdziwe karabiny i do złudzenia je przypominają.

Jak twierdzi administracja moskiewskiego lotniska, asortyment salonu nie wpływa na bezpieczeństwo pasażerów, gdyż "na pierwszy rzut oka widać, że pistolety i karabiny automatyczne są zabawkami".


- Kałasznikow jest jedną z najbardziej popularnych marek, które przychodzą do głowy większości ludzi na świecie, kiedy słyszą o Rosji - mówi Władimir Dmitrijew, dyrektor ds. marketingu koncernu - Dlatego cieszymy się, że dajemy wszystkim chętnym możliwość przywiezienia z Rosji pamiątki z marką naszej firmy - dodał.

Kałasznikow ma nadzieję, że atrapy broni i odzież zainteresują zagranicznych turystów.

Koncern Kałasznikowa jest wiodącym producentem lekkiej broni w Rosji. To pierwszy i chyba jedyny salon zlokalizowany w strefie handlowej lotniska, a posiadający w ofercie atrapy broni.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama