Świnoujście: Rozbudowa lotniska Heringsdorf

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
29 sierpnia 2016 11:09
18 komentarzy
Droga startowa portu lotniczego Heringsdorf na wyspie Uznam, obsługującego także Świnoujście, zostanie rozbudowana o 500 metrów. Pozwoli to na lądowanie większych samolotów.
Reklama

Według lokalnej prasy, inwestycja obejmująca przedłużenie ponad 2300-metrowej drogi startowej zostanie ukończona jeszcze przed przyszłorocznym sezonem letnim. Na tez cel przeznaczono 1,15 mln euro.Rozbudowa lotniska określanego jako polsko-niemieckie to dobra wiadomość dla Świnoujścia, miasta położonego najbliżej portu lotniczego. Ułatwi to podróż większej liczbie osób planujących wypoczynek w regionie. W tej chwili największymi samolotami, które mogą lądować w Heringsdorf są airbusy A319.

W tej chwili na Uznam można przylecieć z Niemiec z Kolonii, Dusseldorfu, Stuttgartu, Frankfurtu i Dortmund oraz z Berna i Bazylei w Szwajcarii. Wszystkie loty są sezonowe. W przeszłości loty z Krakowa i Warszawy obsługiwał Eurolot.

fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2016-08-31 05:40   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Jakieś plany wspólnej nazwy kiedyś były, jakiś list intencyjny podpisały samorządy.Jest kolej UBB ,ścieżka rowerowa.Jak Eurolot latał to przewoził jeśli dobrze pamiętam ok. 4 tys pax w sezonie.
jjemiolo 2016-08-30 22:10   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Dla Heringsdorfu "wlaczenie" Swinoujscia jest szansa na przetrwanie. Dla Swinoujscia to bardiej poreczne lotnisko niz SZZ. Stad jesli Niemcy chca go utrzymac Swinoujscie powinno byc zainteresowane. Jesli tunel powstanie dojazd do HDF bedzie atrakcyjny. Nie wiem czy samo Swinoujscie ma potencjal by uzasadniac stale polaczenie w glab kraju. Bo na weekendy latem chetni powinni sie znalezc jesli bylaby pewnosc ze polaczenie nie zostanie skasowane z godziny na godzine. Conajmniej jeden-dwa loty tygodniowo latem z WAW, KTW, WRO i LCJ mialyby sens. No moze WAW czesciej? Q400 jest na to w sam raz.
gość_9f8bf 2016-08-29 22:45   
gość_9f8bf - Profil gość_9f8bf
Na tym lotnisku nie ma zadnego zainwestowanego polskiego kapitalu, wiec nie jest to polsko-niemieckie lotnisko, lecz w 100% niemieckie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama