×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łódź: Miasto da pieniądze, lotnisko będzie zwalniać


26 milionów złotych otrzyma w przyszłym roku lotnisko w Łodzi z budżetu miasta. Jednocześnie zmniejszy się zatrudnienie w porcie lotniczym - informuje lokalna "Gazeta Wyborcza".


Podczas najbliższej sesji rady miasta łódzcy radni zajmą się projektem uchwały przekazującej ponad 9,5 mln złotych na pokrycie strat lotniska. To nie pierwsze dofinansowanie w tym roku - wcześniej port lotniczy otrzymał już 10,5 mln złotych. Łączna suma dofinansowania lotniska przekroczy zatem 20 mln zł.

Na tym tegoroczne wydatki się nie kończą, gdyż za parę miesięcy lotnisko trzeba będzie wesprzeć po raz kolejny kwotą około 6 mln złotych. Rok temu miasto było zmuszone dopłacić 38 mln złotych.

W 2015 r. lotnisko w Łodzi straciło 55,4 mln zł netto, przez poprzednie trzy lata było to ponad 30 mln zł straty netto rocznie. Od co najmniej 2006 r. spółka co roku jest na minusie.

Łódzkie lotnisko w poszukiwaniu oszczędności planuje zwolnienia pracowników - załoga portu liczy obecnie ponad 300 osób. Wcześniej taki wariant nie był brany pod uwagę. Zgodnie z interpretacją zasad otrzymania unijnego dofinansowania przez poprzedni zarząd, spółka miała obowiązek utrzymania wszystkich etatów. Obecny zarząd twierdzi, że spółka ma utrzymać jedynie 60 nowych etatów utworzonych w związku z realizacją projektu budowy nowego terminala. 
gość_2e792 - Profil
gość_2e792
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie