×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rejsy z Shannon do Polski zagrożone?Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair znów tną swój rozkład rejsów. Tym razem pod nóż idą rejsy z jednej z irlandzkich baz przewoźnika w Shannon. Nie wiemy na razie, czy ruchy linii wpłyną na istnienie kolejnych połączeń z tego lotniska do Polski. Na razie, Ryanair zapowiedział likwidację Łodzi z Shannon, czemu zaprzeczył później w rozmowie z nami Wojciech Łaszkiewicz, wiceprezes łódzkiego lotniska. Przewoźnik lata z Shannon także do Gdańska, Katowic, Krakowa i Wrocławia.

Właśnie próbowałem zarezerwować bilet na 28 kwietnia na trasie Gdańsk - Shannon i w systemie rezerwacji brak lotów po 28 kwietnia – informuje portal pasazer.com Damian Kalinowski na platformie "Daj Znać!".

Od 30 marca, czyli rozpoczęcia nowego sezonu letniego, Ryanair ograniczy liczbę oferowanych kierunków z Shannon z trzydziestu do dwudziestu pięciu. Będzie to efektem zmniejszenia samolotów stacjonujących w irlandzkich porcie o dwa. Od sezonu letniego tylko cztery maszyny będą przypisane do Shannon. Ryanair zakłada, że w wyniku tej decyzji liczba pasażerów korzystających z lotniska zmniejszy się o 700 tys. osób, do 1,2 mln odlatujących i przylatujących. Pociągnie to także za sobą redukcje w zatrudnieniu – do 100 osób może stracić pracę. Zostaną one przeniesione do innych baz przewoźnika – informuje nas Mateusz Ostaszewski na platformie "Daj Znać!".

Przedstawiciele linii tłumaczą cięcia podatkiem turystycznym w wysokości 10 euro, wprowadzonym niedawno przez rząd irlandzki na wzór brytyjski i holenderski. Ryanair podaje, że w każdym z tych krajów ruch ten spowodował spadek liczby rezerwacji dokonywanych na stronie przewoźnika.

Marcin Jędrzejczakgość_95c2d - Profil
gość_95c2d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie