Zimą częściej z Wrocławia do Frankfurtu

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
25 sierpnia 2016 10:29
10 komentarzy
Linie lotnicze Lufthansa zwiększają liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem. Od zimowego rozkładu lotów pojawi się sześć dodatkowych lotów w tygodniu.
Reklama

Dodatkowy rejs będzie realizowany w każdy dzień tygodnia z wyjątkiem soboty. Z Frankfurtu samolot wystartuje o godz. 16.40, a z Wrocławia o godz. 18.50. Lot na tej trasie trwa ok. 1 godz. 20 minut.

Lufthansa odpowiada na coraz większe zainteresowanie pasażerów. Lotnisko we Frankfurcie jest jednym z największych portów lotniczych w Europie. Można się tam wygodnie przesiąść na samolot do wszystkich najważniejszych miast Europy, a także na trasach transkontynentalnych do Azji czy Ameryki Północnej – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Warto dodać, że Frankfurt nad Menem jest drugim pod względem wielkości obszarem metropolitalnym w Niemczech, jak również jednym z najsilniejszych europejskich regionów ekonomicznych. Nowe połączenie to też nowe możliwości dla biznesmenów przylatujących w interesach do Wrocławia, którzy jeszcze dogodniej zaplanują business day w stolicy Dolnego Śląska. Dla przykład podajmy: wylot porannym rejsem z Düsseldorfu, lądowanie we Wrocławiu o godz. 8.15 i cały dzień na miejscu, zakończony wylotem właśnie przez Frankfurt o godz. 18.50.

- Wciąż rośnie gospodarcze znaczenie Wrocławia, a przez to zapotrzebowanie na dogodne połączenia biznesowe. To także ma istotne znaczenie dla przewoźnika, który systematycznie rozwija ofertę na trasach do portów niemieckich – dodaje Kuś.

Łącznie w zimowym rozkładzie lotów pasażerowie wrocławskiego lotniska będą mieli do dyspozycji trzy rejsy dziennie do Frankfurtu od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę, a w sobotę dwa.

Nasze zwiększone zaangażowanie w Porcie Lotniczym Wrocław jest wyrazem dobrych wyników i rosnącego zapotrzebowania na rejsy w regionie. Doceniamy wysiłki, jakie wrocławskie lotnisko podejmuje, aby zapewnić naszym pasażerom nowoczesną i przyjazną infrastrukturę, dzięki której rejsy z i do Wrocławia są przyjemnym doświadczeniem zarówno dla klientów biznesowych, jak i prywatnych – mówi Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_15869 2016-08-26 11:04   
gość_15869 - Profil gość_15869
Mam takie pytanie trochę off-topowe do redakcji: Dlaczego nieraz jeszcze do artykułów dotyczących WRO wstawiacie wizualizacje, zamiast jakiegoś zdjęcia (a jest trochę ładnych)?
gość_b69df 2016-08-26 08:04   
gość_b69df - Profil gość_b69df
nie było tego rejsu w okresie zimowym tylko letnim
wroord 2016-08-25 20:34   
wroord - Profil wroord
Ten rejs juz byl do 31 Lipca, potem go zdjeli w sierpniu, a teraz po prostu wraca, wiec nie wiem czemu tyle zamieszania ze niby nowe polaczenie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama