NokScoot: nowe plany rozbudowy floty

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
26 sierpnia 2016 11:19
Tajlandzkie linie lotnicze NokScoot nie kupią nowych samolotów airbus A330 lub boeing 787. Zamiast tego planują pozyskać używane boeingi 777.
Reklama

Obecnie linia lotnicza posiada we flocie trzy boeingi 777 wydzierżawione na pięć lat od Singapore Airlines. Teraz spółka, która jest joint-venture tajlandzkiej linii Nok Air i singapurskiej Scoot (z grupy Singapore Airlines) planuje pozyskać siedem kolejnych maszyn tego typu. Zmiana oryginalnych planów zakupu nowych samolotów podyktowana była relatywnie niską ceną używanych boeingów 777 dostępnych na rynku wtórnym.

Nie oznacza to, że NokScoot nie kupi nowych boeingów 787. Stanie się to jednak w perspektywie długoterminowej, a na razie linia będzie opierała swoje operacje na flocie boeingów 777, tak aby zwróciły się koszty retrofitu tych maszyn.

Samoloty, które zostaną dostarczone do NokScoot muszą być młodsze niż 14 lat, gdyż takie są wymogi prawa Tajlandii. Właśnie wymogi regulujące maksymalny wiek samolotów stanęły wcześniej na drodze przejęcia przez NokScoot samolotów wycofanych z floty Scoot. Nowe maszyny otrzymają tę samą konfigurację, co samoloty użytkowane obecnie przez linię lotniczą; będą zabierały na pokład 415 pasażerów, w tym 391 w klasie ekonomicznej oraz 24 w klasie ekonomicznej premium.

NokScoot lata z lotniska Don Mueang w Bangkoku. W przyszłym roku linia chce skoncentrować się na rynku chińskim - obecnie lata do Czungking, Nankinu, Qingdao i Shenyang, a od października poleci także do Tianjin oraz Dalian. Potem NokScoot będzie szukał możliwości rozwoju na lotniskach w Japonii i Korei.

Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama