W Budapeszcie powstanie centrum DHL

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
25 sierpnia 2016 13:31
Lotnisko w Budapeszcie i DHL Express podpisali porozumienie w sprawie budowy nowego centrum przeładunkowego dla węgierskiego oddziału DHL Group za 25 mln euro. Rozpocznie ono działalność w lipcu 2017.
Reklama
To druga duża inwestycja lotniska w Budapeszcie i koncernu Deutsche Post DHL Group po oddanym w 2013 r. zakładzie sortowania cargo. Działa on na terenie Airport Business Park.

Nowy zakład będzie się składał z magazynu i kompleksu biurowego pod marką DHL Express. Cała baza tej firmy kurierskiej w pobliżu nieczynnego już terminala 1 budapesztańskiego lotniska zajmie 13 tys. m kw. Przygotowania do budowy już trwają, a we wrześniu na plac wejdzie wykonawca, węgierska firma budowlana Market Építő Zrt.


Zakład zatrudni ok. 300 nowych osób. DHL Express będzie leasingował go przez co najmniej 20 lat. Inwestycja jest warta 25 mln euro, co oznacza, że to największy pojedynczy projekt DHL w Europie Środkowo-Wschodniej. W zakładzie zamontowane zostaną m.in. w pełni zautomatyzowane urządzenia do sortowania ładunków oraz inne usprawnienia procesu załadunku.

DHL wykonuje obecnie dwa loty dziennie do Budapesztu: airbus A300-600F przewoźnika łączy stolicę Węgier z Lipskiem, a boeing 737 - z Brukselą.

W komunikacie prasowym strony podkreśliły, że zaangażowanie DHL na Węgrzech to efekt m.in. stabilnego wzrostu gospodarki tego kraju i wzrostu popytu na szybką dostawę towarów na całym świecie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N