Lotnicze plany Szczecinka

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
25 sierpnia 2016 10:08
4 komentarze
Od maja tego roku lista oficjalnych lądowisk Urzędu Lotnictwa Cywilnego powiększyła się o lotnisko w Wilczych Laskach pod Szczecinkiem. Władze gminy w reaktywacji dawnego lotniska wojskowego upatrują szansy na przyciągnięcie inwestorów.
Reklama

Lotnisko Wilcze Laski było kiedyś obiektem o znaczeniu strategicznym - stanowiło lotnisko zapasowe dla nieistniejącego już 6. Pułku Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego w Pile. Wyposażone jest w drogę startową o długości 2300 m i szerokości 30 m oraz równoległą drogę kołowania.

Po utracie strategiczne znaczenia port lotniczy zmienił własność i obecnie jest lotniskiem prywatnym, na którym latem organizowane są zawody modelarskie oraz imprezy samochodowe. Gmina Szczecinek chce przywrócić miejscu funkcje lotnicze. Teraz gmina zabiera się za przygotowanie samego lotniska.

- Na początek rozrysowane zostaną pasy nalotowe i zostanie wyznaczona strefa lądowania. Środki, które mamy pozyskać przeznaczone zostaną na namalowanie pasów poziomych, na płycie lądowiska. Do pomalowania jest około 30 arów - mówi w wywiadzie dla Polskiego Radia Koszalin wójt gminy Szczecinek Ryszard Jasionas.

Gmina będzie się też starała kontrolować, kto będzie miał wstęp na teren portu lotniczego - teraz Wilcze Laski przyciągają nie tylko okolicznych miłośników lotnictwa, ale także amatorów nielegalnego porzucania śmieci.

Władze gminy uważają, że posiadanie własnego lotniska stanowi atut w poszukiwaniu zagranicznych inwestorów, gdyż port lotniczy umożliwiłby im dogodną komunikację. We wcześniejszych wywiadach wójt gminy mówił też, że może tam powstania centrum szkoleniowe dla pilotów i pracowników obsługi naziemnej.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_fa213 2016-08-28 16:57   
gość_fa213 - Profil gość_fa213
Może jednak ktoś wreszcie uczy się na błędach innych? Skoro mówi, że będzie tego lotniska używać do szkoleń i ewentualnie dla osób prywatnych, które mają coś do załatwienia w regionie, a nie kolejne ambicje na kolejny regionalny port lotniczy. Dotarło nareszcie, że jak takich portów będzie za dużo i za gęsto, to bardziej zaszkodzi, niż pomoże...?
gość_16fea 2016-08-28 13:05   
gość_16fea - Profil gość_16fea
No i takim lotniskiem powinien być Radom . Podobnie Kielce i Koszalin . A nie duże lotniska bez pomysłu na przyszłość.
lysypiotr76 2016-08-28 12:41   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
O nawet jest na ten temat artykuł zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama