airBaltic: Pierwsze kierunki CS300

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
23 sierpnia 2016 12:55
2 komentarze
airBaltic planuje w pierwszej kolejności wysłać swoje bombardiery CS300 do Amsterdamu, Frankfurtu oraz Helsinek. Loty nowych maszyn rozpoczną się już w najbliższym sezonie zimowym. Samolot ma też docelowo latać z Wilna do Warszawy.
Reklama

Linie lotnicze airBaltic będą drugim po Swissie użytkownikiem nowego nowego modelu samolotu Bombardiera, a pierwszym na świecie użytkownikiem wariantu CS300 (szwajcarska linia korzysta na razie z mniejszych CS100). Dostawy pierwszych z dwudziestu maszyn zamówionych przez przewoźnika rozpoczną się już na przełomie września i października tego roku.

Nowe samoloty będą stopniowo zastępować siedem boeingów 737-300 oraz pięć 737-500 obecnie latających we flocie łotewskiego przewoźnika.

Podczas tegorocznego Farnborough International Airshow prezes linii Martin Gauss nakreślił plany rozwoju airBaltic w oparciu o flotę nowych samolotów. Umożliwią one zwiększenie zasięgu operacji oraz oferowania w porównaniu do obecnej floty boeingów 737. Do 2021 r. linia rozważa otwarcie następujących nowych bezpośrednich tras:
  • z Rygi do: Astany, Ałmatów, Jekaterynburga, Baku, Abu Zabi, Stambułu, Madrytu, Manchesteru, Dublina i Reykjaviku;
  • z Tallina do: Petersburga, Moskwy, Kijowa i Warny;
  • z Wilna do: Berlina, Brukseli, Amsterdamu, Kopenhagi, Sztokholmu, Oslo, Warszawy i Helsinek.
airBaltic raz podjął już próbę uruchomienia bezpośredniego połączenia z Wilna do Warszawy - miało ono ruszyć we wrześniu 2015 r. Jednak półtora miesiąca przed inauguracją linia odwołała rejsy.

Ostatnie komentarze

spotter10 2016-08-24 09:04   
spotter10 - Profil spotter10
Również trzymam za nich kciuki. I mam nadzieję, że po otrzymaniu nowych maszyn, rozwoju i ustabilizowaniu linii na trendzie wzrostowym, ponownie uruchomią połączenie z GDN do RIX. Cieszyło sie całkiem sensowym obłożeniem a zostało zlikwidowane z powodu wycofania z floty F50.
Psychodelik 2016-08-23 15:14   
Psychodelik - Profil Psychodelik
W końcu rozwój Air Baltic, osobiście życzę powodzenia tej przyjemnej linii :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama