Personel British Airways może protestować

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
20 sierpnia 2016 07:24
11 komentarzy
W referendum strajkowym związku zawodowego Unite 91 proc. głosujących pracowników British Airways opowiedziało się za protestem. To reakcja na nowy schemat wynagradzania załóg wprowadzony przez linię.
Reklama

Za protestem opowiedziało się niecałe 9 tys. pracowników British Airways zrzeszonych w Unite. Linia zatrudnia łącznie ok. 20 tys. członków załóg i pilotów.

Związkowcy protestują przeciwko nowemu systemowi wynagradzania o nazwie Dashboard, który opiera się m.in. na ocenach od pasażerów. Według przedstawicieli Unite prowadzi to do niezdrowej konkurencji między członkami załóg. Związek zwraca uwagę na niemal jednomyślny sprzeciw załóg przeciwko nowemu systemowi.

Unite zapowiedziało, że na razie nie ogłosi strajku. Związek planuje akcję protestacyjną polegającą na niewypełnianiu części dokumentacji związanej z nowym systemem wynagrodzeń oraz procesów administracyjnych związanych z zarządzaniem pracą załogi. Według Unite taka akcja będzie niedostrzegalna dla pasażerów.

Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się protest.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
BA850 2016-08-21 13:13   
BA850 - Profil BA850
@gość_50a9d w pewnych segmentach podróży - na pewno. Ja siebie nie widzę w economy na locie dłuższym niż 3 godziny i póki mnie stać na business, chętnie za to zapłacę.
gość_50a9d 2016-08-20 21:05   
gość_50a9d - Profil gość_50a9d
Oj przyjdą takie czasy że LCC będą rozdawać karty na połączeniach za ocean.
BA850 2016-08-20 20:14   
BA850 - Profil BA850
LCC już latają przez ocean - od lat lata AirTransat, Norwegian wystartował niedawno, WestJet ruszył na UK. Wszystkie te linie celują w turystów. Większość oferuje parę lotów w tygodniu zwiększając częstotliwość w okresach wakacyjnych i patrząc na ceny - do najtańszych nie należą. Z drugiej strony takie British Airways do spółki z AA oferuje kilkanaście lotów dziennie między Londynem a Nowym Jorkiem - który LCC temu zagrozi? BA na trasie do Nowego Jorku używa 747, na pokładzie których oferują 100 miejsc w klasach premium (14 w First, 86 w Business) Link: zobacz link Jeszcze dużo czasu minie zanim LCC będzie w stanie zagrozić tradycyjnym liniom na lotach TATL. W Europie co innego - będzie jak w USA, gdzie przewoźnicy tradycyjni na lotach domestic oferują mniej niż taki Southwest uważany za prekursora LCC ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama