Iberia dołączy do transsyberyjskiego joint-venture

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
19 sierpnia 2016 09:49
1 komentarz
Hiszpańska Iberia dołączy do porozumienia joint-venture Britsh Airways, Finnaira i japońskich linii JAL obsługującego rejsy transsyberyjskie między Europą a Azją. To wzmocni ofertę sojuszu oneworld na tym kierunku.
Reklama

Na przyłączenie nowego członka do tego porozumienia zgodziło się japońskie Ministerstwo Infrastruktury, Transportu i Turystyki. Od 18 października br. Iberia poleci trzy razy w tygodniu z lotniska Barajas w Madrycie do tokijskiego portu Narita.

Porozumienie oneworld Trans-Siberian Joint Venture to joint-veture regulujące ruch przewoźników na trasach pomiędzy Europą oraz Japonią. Zdaniem założycieli porozumienie ma to ułatwić pasażerom podróże i zaoferować korzystne ceny biletów oraz dogodne godziny połączeń na tych trasach. Podróżni mogą np. łączyć bilety poszczególnych przewoźników. Pojawiają się jednak głosy, że porozumienie to jest próbą stworzenia monopolu aliansu oneworld na trasach do Japonii.

Ostatnie komentarze

lysypiotr76 2016-08-19 12:02   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Językiem japonskiego ministerstwa nazwano to immunitetem antymonopolowym i tym samym włączono Iberie w ,,monopol" dzięki któremu jeszcze trudniej będzie innym liniom na kierunku Azja-Europa.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama