LOT: W zimie codziennie do Nowego Jorku i Chicago

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
16 sierpnia 2016 12:09
16 komentarzy
W nadchodzącym sezonie zimowym LOT będzie oferował aż siedem rejsów tygodniowo zarówno do Nowego Jorku, jak i Chicago. Zwiększy się także częstotliwość rejsów do Toronto.
Reklama

Jak dotąd LOT wykonywał połączenia do Chicago i Nowego Jorku codziennie wyłącznie w sezonie letnim, jednak popularność podróży Dreamlinerem LOT-u do USA ciągle rośnie. W związku z tym, polski przewoźnik zdecydował się zwiększyć częstotliwość wykonywanych połączeń, oferując również w nadchodzącym sezonie zimowym rejsy do Nowego Jorku i Chicago każdego dnia.

Rejsy do Toronto będą obsługiwane w zależności od miesiąca nawet sześć razy w tygodniu, a w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku - codziennie.

- Nasza linia rozwija się nie tylko dzięki nowym połączeniom, ale również przez zwiększanie częstotliwości rejsów na najpopularniejszych trasach. Cieszymy się, że tej zimy będziemy mogli zaoferować naszym pasażerom jeszcze większy wybór rejsów do Nowego Jorku, Chicago i Toronto. Wiemy, jak ważna jest elastyczność w wyborze terminu rejsu, szczególnie w podróży biznesowej. Dlatego nasi pasażerowie z dowolnego miejsca w Europie będą mogli wybrać się do Ameryki Północnej praktycznie każdego dnia – mówi Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOT.

Rozkład połączeń do USA i Kanady został zaprojektowany tak, by zapewnić wygodną podróż nie tylko pasażerom z Warszawy, ale także z innych miast w Polsce i Europie. Czas przesiadki w hubie LOT-u na Lotnisku Chopina na rejsy atlantyckie w przypadku wielu europejskich miast wynosi niespełna godzinę.

Wszystkie połączenia LOT-u do USA zostaną wykonane przez boeingi B787-8 Dreamliner, który oferuje pasażerom trzy klasy podróży - LOT Economy, LOT Premium i LOT Busines Class.

Zwiększenie częstotliwości rejsów do Ameryki Północnej to kolejny etap dynamicznego rozwoju LOT-u. W sumie polski przewoźnik otworzył w tym roku 22 nowe połączenia, w tym dalekodystansowe połączenie do Tokio. W październiku ruszy kolejna trasa dalekiego zasięgu - z Warszawy do Seulu.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_08756 2016-08-22 16:29   
gość_08756 - Profil gość_08756
I super...juz oddawna tak powinno byc.. na innych trasach rowniez, tylko w ten sposob mozna budowac, oraz zyskac nowy rynek...
gość_b09e4 2016-08-16 21:49   
gość_b09e4 - Profil gość_b09e4
Strategiczna decyzja LOT-u. Będąca póki co inwestycją w przyszłość. Jednak codzienne połączenia do Nowego Jorku, Chicago i prawie codzienne do Toronto w perspektywie wzmocnią pozycję przewoźnika. To istotny progres biorąc pod uwagę, że jeszcze w lutym 2016 LOT latał na JFK, czy ORD raptem 3-4 razy w tygodniu. Jest jedno ale. LOT ma zakontraktowanych wiele tras czarterowych na 787. Skoro będzie latał codziennie do Nowego Jorku, Chicago, 6xToronto, 3xPekin, 3x Tokyo, 3x Seul, do tego 1,5-2 maszyny na czartery oznacza, że rotacje sześciu 787 będą napięte bardziej, niż w sezonie letnim. Wyzwanie operacyjne!
gość_b8dee 2016-08-16 19:34   
gość_b8dee - Profil gość_b8dee
co za bzury z ta kosmetyczka. widzieliscie kosmetyczke LH lub BA? jest podobna. SQ dla przykladu nie daje kosmetyczkek w ogole i nikt nie robi z tego problemu!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama