Dragonair: rebranding w listopadzie

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
16 sierpnia 2016 06:27
1 komentarz
Nazwa linii Dragonair z Hongkongu ostatecznie zniknie w listopadzie tego roku. Przewoźnik zmieni nazwę na Cathay Dragon w nawiązaniu do właściciela, spółki Cathay Pacific.
Reklama

Zapowiedź zmiany marki ogłoszona została przez linie Cathay Pacific, obecnego właściciela Dragonair, na początku tego roku. Wtedy też ujawnione zostało oficjalne logo marki oraz malowanie samolotów. Od chwili ogłoszenia w ramach planowanego odświeżania samolotów maszyny Dragonair otrzymywały malowanie Cathay Dragon.

Proces zmiany malowania dalej będzie przebiegał stopniowo, stąd też maszyny z oznaczeniem Dragonair nie znikną od razu z nieba, jednak od listopada operacje będą świadczone już pod marką Cathay Dragon.

Pomiędzy marcem i majem przyszłego roku linie Cathay Dragon przejmą też loty z Hongkongu do Kuala Lumpur obsługiwane obecnie pięć razy dziennie przez Cathay Pacific. Wraz z obecnymi lotami do Malezji obsługiwanymi przez Dragonair do Penang (11 razy w tygodniu) oraz Kota Kinabalu (pięć razy w tygodniu), Cathay Dragon będzie obsługiwał 44 loty do Malezji tygodniowo.

By pomóc obsłużyć wzrost operacji Cathay Dragon, pięć airbusów A330 zostanie przeniesionych z Cathay Pacific do nowej linii.

Linie lotnicze Dragonair zostały założone w Hongkongu w 1985 r.. Początkowo były konkurencją dla linii Cathay Pacific, ale w 2006 r. zostały przez nie przejęte. Od tego czasu postępuje ujednolicenie usług i produktu przewoźników w ramach Cathay Pacific Group.

Produkt linii był wielokrotnie nagradzany, przewoźnik kilkakrotnie uznany został za najlepszą linię regionalną świata przez Agencję Ratingową Skytrax.

Flota Dragonair składa się z 42 maszyn: 15 airbusów A320, ośmiu A321 oraz 19 A330-300.

Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

lysypiotr76 2016-08-16 14:24   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Panie redaktorze . Tomaszu . Tylko nie Skytrax ha ha. Ale artykulik niczego sobie .
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama