Kraków: Nowa aplikacja mobilna

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
14 sierpnia 2016 16:32
3 komentarze
Kraków Airport opublikował lotniskową aplikację mobilną, w pełni połączoną z systemem informacji lotniskowej.
Reklama

Aplikacja integruje również usługi związane z pasażerskim ruchem lotniczym w Kraków Airport, publicznym transportem zbiorowym, a także wszelkimi dostępnymi na terenie krakowskiego lotniska udogodnieniami dla pasażerów. Bezpłatna, intuicyjna w obsłudze aplikacja przygotowana została dla użytkowników systemu Android i iOS w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej.

W aplikacji Kraków Airport można znaleźć m.in. interaktywny plan lotniska, system powiadamiania o zmianie statusu rejsu w czasie rzeczywistym czy lokalizator zaparkowanego na lotnisku samochodu.

Użytkownik aplikacji otrzymuje dostęp do większości usług i udogodnień oferowanych przez krakowskie lotnisko.

- Już ponad połowa użytkowników strony internetowej krakowskiego lotniska korzysta z urządzeń mobilnych. Szacujemy więc, że wkrótce znaczna część pasażerów będzie korzystać z naszej nowej aplikacji - powiedział Radosław Włoszek, p.o. prezesa zarządu Kraków Airport.Członkowie programu Kraków Airport Loyalty (KAL) mogą korzystać ze skanera kart lojalnościowych w aplikacji, przechowując je w pamięci swojego urządzenia mobilnego. Wystarczy przy pomocy aplikacji Kraków Airport wyświetlić na ekranie telefonu wprowadzoną kartę KAL i zeskanować ją w jednym ze skanerów kart lojalnościowych. Aplikacja pomoże też zlokalizować skanery na terenie lotniska.

System akceptowany jest we wszystkich punktach usługowych, które przystąpiły do programu KAL, w tym w wybranych biurach podróży, sklepach, restauracjach, hotelach, a także w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie i Teatrze Łaźnia Nowa.


Główne funkcje aplikacji to:

 • aktualne rozkłady lotów: odloty/przyloty;
 • tzw. karta lotu czyli pełna informacja dotycząca konkretnego lotu użytkownika;
 • przybliżony czas oczekiwania w kolejce do punktów kontroli bezpieczeństwa;
 • lista „Moje loty” z opcją przeglądania poprzednich lotów z/ do krakowskiego lotniska;
 • bieżące powiadomienia o zmianach statusu lotu w formie komunikatów push;
 • informacje dotyczące możliwości dojazdu na lotnisko różnymi środkami transportu;
 • rozbudowany przewodnik po wszystkich usługach dla pasażerów m.in. restauracje, kawiarnie, sklepy, udogodnienia dla rodzin z dziećmi, procedury bagażowe itp.;
 • interaktywny plan lotniska uwzględniający: terminal pasażerski, terminal VIP, a także wszystkie parkingi Kraków Airport, łącznie z funkcją wskazywania lokalizacji zaparkowanego wcześniej samochodu;
 • skaner kart Kraków Airport Loyalty;
 • klawisze szybkiego połączenia z Call Centre Kraków Airport, obsługą pasażerów niepełnosprawnych (PRM) oraz z Punktem medycznym;
 • formularz ankiety umożliwiający przesłanie anonimowej opinii.
fot. Kraków Airport
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_06ac2 2016-08-19 19:02   
gość_06ac2 - Profil gość_06ac2
Jestem bardzo zdziwiona, że nie ma zrobionej appki na Windows Phone. Szczególnie, że wszystkie sieci komórkowe w PL oferują Lumie jako tańsze alternatywy dla smartphonow.
usuniety 2016-08-17 00:39   
usuniety - Profil usuniety
Irytujące jest to że po włączeniu aplikacji każdego dnia pojawia się komunikat "Aktualizacja" trzeba wcisnąć "OK" otwiera się nowe okno w którym kolejny raz klikamy rozpocznij aktualizacje i na koniec żeby nie było lekko kolejny komunikat do od klikania "Aktualizacja przebiegła pomyślnie. 3 ruchy które są niepotrzebne. i mają na celu ściągniecie z serwera aktualnych danych z tablicy

NIe do końca moge zrozumieć również logikę statusu, przy wszystkich liniach lotniczych jest początkowy status "odprawa" natomiast przy easy jet "nadawanie bagażu"

Natomiast fajną informacją jest czas oczekiwania do kontroli. Poza tym aplikacja bardzo czytelna i intuicyjna!
gość_0a0ce 2016-08-14 20:51   
gość_0a0ce - Profil gość_0a0ce
Wersje na windows phone to już nie łaska było zrobić.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy