Kosmetyki i whisky napędzą lotniskową sprzedaż

8 sierpnia 2016 19:11
Podróżni w 2022 r. zostawią w lotniskowych sklepach 90 mld dolarów - wynika z raportu firmy Credence Research. Największy udział w tych wydatkach będą miały lokalne sklepy, a sprzedaż napędzą luksusowe kosmetyki, odzież i markowe alkohole.
Reklama
Według analityków Credence Research na wzrost rynku travel retail wpłynie coraz większa klasa średnia w krajach rozwijających się - m.in. Chinach, Rosji, Indiach i Brazylii. Osoby te coraz więcej podróżują, co skłoni też zarządców infrastruktury w tych krajach do budowy nowych terminali i modernizacji powierzchni handlowej.

Inne obszary, w których rynek travel retail będzie rósł bardzo szybko to m.in. Azja Wschodnia (ten region dziś generuje 40,5 proc. przychodów z handlu lotniskowego), Europa Wschodnia, Bliski Wschód i Ameryka Południowa.

Analitycy zwracają uwagę, że największy udział w przychodach mają lokalni właściciele sklepów. To się nie zmieni, bo zarządcy portów lotniczych doceniają lokalnych partnerów za znajomość rynku, ograniczeń danego lotniska i typów klientów.

Jednak szybko będzie rósł także udział w przychodach sieci duty free, których sprzedaż będą napędzały towary luksusowe, szczególnie markowe kosmetyki i odzież. Analitycy spodziewają się jednak, że najszybciej będzie rosła sprzedaż napojów i żywności. Popyt w tym obszarze napędzi przede wszystkim coraz większe zainteresowanie markowymi alkoholami, takimi jak whisky typu single malt. Do tego coraz więcej osób będzie kupowało na lotniskach lokalne wyroby.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy