Baltona powalczy o obsługę lotniska we Wrocławiu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
6 sierpnia 2016 12:32
1 komentarz
Po nieudanym przetargu na lotnisku w Gdańsku, Baltona planuje zintensyfikować starania o nowe koncesje w innych lokalizacjach. Po wakacjach zamierza startować w przetargu na obsługę lotniska we Wrocławiu.
Reklama
W lipcu br. Baltona uruchomiła nowy sklep w odnowionym terminalu "non Schengen" w porcie lotniczym Katowice Pyrzowice.

- Zaproponowany przez nas nowoczesny format powierzchni handlowej na nowym terminalu w Katowicach podoba się klientom. Jesteśmy zadowoleni z trafficu – zaprojektowaliśmy powierzchnię handlową w taki sposób, aby przyciągnąć jak największą liczbę klientów. W najbliższych miesiącach liczymy także na poprawę wyników w segmencie travel retail. Wakacje są okresem sprzyjającym podróżowaniu, dlatego spodziewamy się dalszego wzrostu sprzedaży nie tylko w punktach gastronomicznych, ale również sklepach zlokalizowanych na lotniskach, na których obecna jest Baltona – mówi Piotr Kazimierski, prezes zarządu spółki PHZ Baltona S.A.

W lipcu br. Baltona przegrała konkursu na najem powierzchni komercyjnej w Gdańsku. Koncesja na obsługę tamtejszego lotniska wygaśnie częściowo w kwietniu 2017 roku. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy zawarł wieloletnią umowę z grupą Lagardere Travel Retail na komercjalizację powierzchni handlowych i gastronomicznych.

- Ale pozostaniemy tam z częścią działalności handlowej i gastronomicznej aż do czerwca 2018 roku. Oznacza to, że przez najbliższe 3 kwartały baza przychodowa będzie co najmniej niezmieniona - komentuje Kazimierski.

Obniżenie przychodów po wygaśnięciu obecnie obowiązujących umów najmu i zaprzestanie działalności w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy będzie miało istotny wpływ na obniżenie przyszłych przychodów Baltony. Obecny udział przychodów osiąganych z działalność w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy przekracza 10% przychodów skonsolidowanych grupy za okres ostatnich czterech kwartałów.


Baltona planuje jednak zintensyfikować starania o nowe koncesje w innych lokalizacjach.

- Po wakacjach zamierzamy startować w przetargu na obsługę lotniska we Wrocławiu. Cały czas staramy się także o rozszerzenie koncesji w portach lotniczych, w których prowadzimy już działalność – dodaje Kazimierski.

Intencją firmy jest uzyskanie porównywalnych powierzchni usługowych w innych lokalizacjach w związku z czym Baltona rozważa realizację projektów akwizycyjnych w Polsce i za granicą.

Ostatnie komentarze

spotter10 2016-08-08 08:52   
spotter10 - Profil spotter10
Gdyby Baltona miała rozsądne ceny w GDN to by miała większy obrót niż te 10% całości, większe zyski i mogłaby zaoferować lepszą cenę, przez co może by wygrała. A tak znika. Ale moim zdaniem powinni powalczyć o to, by w GDN byli jako konkurencja. Bo obecnie jest monopol i będzie monopol nadal, co nie sprzyja sensownym ofertom.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama




dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy