×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: Otwarcie powiększonego saloniku Business Lounge


Na początku sierpnia br. w hali odlotów w terminalu pasażerskim A, z którego podróżują pasażerowie do krajów strefy Non-Schengen, został oddany do użytku powiększony salonik business lounge.

Po przebudowie jego powierzchnia wzrosła z 68m2 do 425m2. W ramach przedsięwzięcia rozbudowano parter, ponadto na potrzeby saloniku zaadoptowano nieużywane powierzchnie biurowe znajdujące się na pierwszym piętrze terminalu A. Z saloniku, w komfortowych warunkach, może korzystać jednocześnie 65 osób. Podobny obiekt, który mieliśmy ostatnio okazje recenzowaćod marca 2013 roku funkcjonuje na hali odlotów w terminalu pasażerskim B, z którego obsługiwanych jest ruch wylotowy do krajów strefy Schengen.

Klienci saloników Katowice Airport, w oczekiwaniu na odlot, mogą skorzystać z szerokiej oferty gorących i zimnych napojów, w tym również wyselekcjonowanych napojów alkoholowych oraz słodkich i zimnych przekąsek. 

Dodatkowo do ich dyspozycji został oddany: bezpłatny Internet, telewizja, prasa krajowa i zagraniczna oraz urządzenia biurowe. Gwarancje najwyższej jakości usług w salonikach business lounge oraz przyjemną atmosferę zapewnia wysoko wykwalifikowany personel, który przeszedł szkolenia w warszawskiej Europejskiej Akademii Dyplomacji.

- Nowoczesna infrastruktura naszego lotniska, w tym nowa droga startowa o długości 3 200 metrów oraz potencjał demograficzny obszaru oddziaływania Pyrzowic powodują, że według naszych prognoz w najbliższych latach rozwijać będzie się całoroczna siatka dalekodystansowych, bezpośrednich połączeń czarterowych. Trasy tego typu realizowane są do krajów nie należących do strefy Schengen, dlatego wyloty obsługiwane są z terminalu pasażerskiego A. Pierwsze tego typu połączenie do Dominikany zostało otwarte w lipcu br. przez biuro podróży TUI. W związku z tym, że osoby podróżujące na wakacje w odległe zakątki świata, chętnie korzystają z różnorakich udogodnień na lotnisku, w tym z saloników, podjęliśmy decyzję o rozbudowie saloniku business lounge w terminalu A. Salonik w terminalu A to także element budowy kompleksowej oferty dla ruchu biznesowego realizowanego samolotami dyspozycyjnymi. W tym obszarze także widzimy spory potencjał do zagospodarowania w najbliższych latach. – powiedział Artur Tomasik, Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego pyrzowickim lotniskiem.

Saloniki business lounge Katowice Airport w terminalach A i B czynne są siedem dni w tygodniu w godzinach od 4.00 do 22.00. Bezpłatnie mogą z nich korzystać posiadacze kart Dinners Club, Priority Pass, Dragon Pass i Citibank („Korzyści i przywileje”) oraz abonentów programu Premium Card Katowice Airport. Istnieje także możliwość wykupienie jednorazowej wizyty w saloniku Business Lounge w kwocie 60 zł netto (posiadacze karty programu Star Alliance 45 zł netto/tylko salonik w terminalu B), zarówno na miejscu, jak i poprzez system rezerwacyjny na stronie internetowej pyrzowickiego lotniska lub w trakcie rezerwacji biletu linii lotniczej Wizz Air na rejsy z Katowice Airport.

Na zdjęciach powiększony salonik business lounge w terminalu A (Non-Schengen)

fot. Katowice Airport
gość_f92fe - Profil
gość_f92fe
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie