Były rzecznik LOT-u p.o. prezesa w Modlinie

1 sierpnia 2016 19:05
6 komentarzy
Leszek Chorzewski, były wieloletni rzecznik prasowy LOT-u związany z branżą od 20 lat, został wiceprezesem ds. sprzedaży i marketingu oraz p.o. prezesem portu lotniczego w Modlinie. W zarządzie na stanowiskach wiceprezesów pozostają dotychczasowi członkowie zarządu.
Reklama
Zmiana składu zarządu lotniska w Modlinie to efekt rozpisanego na początku lipca konkursu. Postępowanie na nowego prezesa spółki zakończyło się bez rozstrzygnięcia. Leszek Chorzewski został wiceprezesem ds. sprzedaży i marketingu, dotychczasowy prezes Piotr Okienczyc - wiceprezesem ds. operacyjnych, a dotychczasowy członek zarządu ds. finansowych Michał Danił - wiceprezesem ds. korporacyjnych.

Według naszych źródeł akcjonariusze spółki prawdopodobnie rozpiszą kolejny konkurs na stanowisko prezesa, ale nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Zapewne nie wydarzy się to przed końcem wakacji.

Leszek Chorzewski jest od 20 lat związany z branżą lotniczą. W trakcie pracy zawodowej piastował znaczące stanowiska w mediach, Locie, firmach motoryzacyjnych i architektonicznych.

W Locie jako dyrektor do spraw komunikacji oraz rzecznik odpowiadał m.in. za tworzenie Eurolotu, wejście linii do Star Alliance, oprawę podróży papieża Jana Pawła II po pielgrzymkach w Polsce. Prowadził działania w zakresie komunikacji kryzysowej po ataku na WTC oraz po lądowaniu kapitana Wrony na Okęciu. Reprezentował pracodawcę w radzie nadzorczej firmy LOT Catering. Osobiście przeprowadził akcję promocyjną związaną z dostawą pierwszego boeinga 787 Dreamliner. Leszek Chorzewski reprezentował LOT w międzynarodowych strukturach odpowiedzialnych za komunikację i promocję.

W ramach pracy dla holdingu IMCG opracowywał system synergii miedzy spółkami grupy działającymi w kraju oraz na Ukrainie i Rosji. Pracował dla firmy JSK Architekci, gdzie brał udział w pracach nad budową m.in. terminali lotniczych w Gdańsku i Wrocławiu.

Jest też związany z Aeroklubem Polskim i Polskim Klubem Lotniczym. Należy do grupy najczęściej cytowanych przez media ekspertów branży lotniczej.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2016-08-24 15:56   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje że Modlin będzie właśnie tym nowym ( starym ) CPL. Te zmiany we władzach lotniska i zapowiedzi drogowców mają skomunikować lotnisko w optymalny sposób z Warszawą. S7 i S17 ( wschodnia obwodnica Warszawy ) a od północy przebudowa S10 skomunikuje lotnisko z resztą kraju. Żeby jeszcze kolejarze się popisali to byłby niezły port lotniczy. Plany drugiego pasa i nowego terminala pozwoliłyby na rozwój lotniska . Te 40 mln tak szybko by nie osiągnęli a dodając lotnisko Chopina ( jeśli by pozostało - jestem za ) to 60 mln pax nawet nie ma w planach wszystkich polskich lotnisk.
gość_cdc57 2016-08-03 13:02   
gość_cdc57 - Profil gość_cdc57
lysypiotr76: Pomysł wydaje się być całkiem dobry ze względu własnie na mniejsze koszty budowy. Poza tym można byłoby zrobić jakąś bocznicę na linii kolejowej 9, która wjeżdżałaby pod terminal.
lysypiotr76 2016-08-03 07:48   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Czy jednak nowy CPL to nowy Modlin ? zobacz link
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy