LOT może wrócić do Newark

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
01 sierpnia 2016 18:45
29 komentarzy
Polski przewoźnik rozważa wznowienie lotów do Newark. Miałoby się to stać w 2017 r., po tym, jak LOT odbierze ostatnie dwa zamówione boeingi B787-8 Dreamliner.
Reklama

Jak informuje Forsal.pl taką deklarację złożył w ubiegłym tygodniu Rafał Milczarski, prezes LOT-u. Rejsy z Warszawy do nowojorskiego Newark były już w ofercie polskiego przewoźnika, jednak zostały skasowane w 2012 r. Wtedy linia zasłaniała się chęcią konsolidacji lotów do Nowego Jorku i przeniesieniem wszystkich operacji na największe lotnisko im. J.F. Kennedy'ego.

W przeszłości LOT oferował także bezpośrednie, sezonowe połączenie z Rzeszowa i Krakowa do Newark. Jednakże loty w końcu zawieszono ze względu na ograniczone możliwości flotowe i niezadowalające wyniki sprzedaży w klasie biznesowej. Oba polskie miasta od lat starają się o przywrócenie połączenia argumentując to wysokim popytem ze strony nowojorskich skupisk Polonii.

- Wiemy, że jest popyt na takie loty. Musimy jednak skonfrontować ten scenariusz z naszymi możliwościami flotowymi. Dużo zależy od ustaleń z zarządcą lotniska Newark - powiedział cytowany przez Forsal.pl Adrian Kubicki, p.o. rzecznik prasowy LOT-u.

Port lotniczy Newark to hub linii United Airlines, będącego członkiem sojuszu Star Alliance tak samo jak LOT. Polski przewoźnik prawdopodobnie będzie chciał współpracować z amerykańską linią i zaoferować przesiadki na loty po Stanach Zjednoczonych.

Nie wiadomo czy faktycznie dojdzie do uruchomienia tego połączenia. W przyszłym roku LOT będzie dysponował flotą długodystansową liczącą osiem boeingów B787-8 Dreamliner. W październiku przewoźnik uruchomi loty do Seulu. Nie wykluczone, że w przyszłym roku linia uruchomi loty do chińskiego Shenzen.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ff8f8 2016-09-17 00:59   
gość_ff8f8 - Profil gość_ff8f8
Na Polonie bym tak nie liczyl. Bo ta starsza, przywiazana do polskich cepeliowych klimatow sie bardzo wykrusza, a mlodsi patrza na cene i lataja przewaznie LH, BA czy DL/KL/AF.
Sam osobiscie cenie bardziej Lufe po prostu za jakosc i przewidywalny i sprawdzony. produkt.
gość_055dd 2016-09-16 21:16   
gość_055dd - Profil gość_055dd
Teraz, to niech sobie wracaja do EWR. Za pozno. Ludzie juz dawno przesiedli sie na Lufthanse. LOT olal Polonie w NJ, to teraz Polonia pokaze srodkowy palec LOTowi.
gość_21cbf 2016-08-21 20:28   
gość_21cbf - Profil gość_21cbf
Polaczyc ta trase jako technical stop do LAX i macie samolot codziennie full booked. Tylko prosze zadnego lotow z Rzeszowa czy Krakowa to sie nie oplaca i nie bedzie oplacac wiec wezcie moderatorzy kasujcie posty tego typu. Popoatrzmy na LX czy SK i ich oblozenie non stop calkowite niemal i to jest kierunek
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama