Ryanair zmusza do rezerwacji miejsc

31 lipca 2016 09:59
Ryanair wprowadza obowiązek rezerwacji miejsc przez pasażerów podróżujących z dziećmi do 12. roku życia. Jednak koszt tej usługi zmalał - dorosły za rezerwację zapłaci 4 euro, a zablokowanie miejsca obok dla dziecka jest darmowe.
Reklama
Ryanair w ten sposób reaguje na pojawiające się często problemy wynikające z tego, że osoba dorosła i podróżujące z nią dziecko do 12. roku życia mogą obecnie otrzymać z losowego przydziału miejsca w dwóch różnych częściach kabiny. Jeśli tak się dzieje, załogi czasem próbują pozamieniać miejsca innych pasażerów, ale ci nie zawsze są chętni - zwłaszcza, gdy wcześniej zapłacili za wybór konkretnego miejsca. Nawet jeśli uda się dokonać zamiany, to wprowadza to zamieszanie i wydłuża boarding.

Dlatego od 1 września opiekunowie lecących Ryanairem dzieci do 12. roku życia będą musieli za 4 euro zarezerwować dwa miejsca obok siebie - dla siebie i dziecka.

Po zmianach koszt rezerwacji miejsca stanie się obowiązkowy, ale opiekunowie małych dzieci zapłacą mniej niż musieliby (dobrowolnie) w tej chwili. Obecnie rezerwacja miejsca kosztuje 8 euro, czyli dla dwóch osób - 16 euro.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy