×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa Technik zwalnia przez... lepsze silniki


Lufthansa Technik, oddział niemieckiego koncernu zajmujący się naprawą i utrzymaniem technicznym samolotów, zapowiedział zwolnienie 700 z ok. 2 tys. zatrudnianych osób. Powodem jest to, że nowe silniki zbyt rzadko wymagają przeglądu.


Program zwolnień będzie jednak powolny - zaplanowano go na pięć do ośmiu lat. Większość odejść ma być dobrowolna (w ramach przechodzenia na wcześniejszą emeryturę), a na program zgodziły się związki zawodowe. Dzięki zastosowaniu elastycznych warunków pracy firma nadal będzie zatrudniać ok. 1,3 tys. osób, w tym 1,1 tys. w zakładach w Hamburgu. 

Redukcja personelu jest konieczna, bo nowe typy silników wymagają nawet dwukrotnie rzadszych przeglądów. 

Aby skompensować negatywne skutki tej zmiany, Lufthansa podjęła decyzję o zainwestowaniu 80 mln w zakłady obsługi technicznej w Hamburgu. Dzięki modernizacji zakładu liczy na pozyskanie większej liczby kontraktów oraz podniesienie marż na pracach. Inwestycja pozwoli też na rozszerzenie zakresu prac o większą liczbę modeli silników. 

W 2015 r. Lufthansa Technik obsługiwała 800 firm i 3,7 tys. samolotów. Spółka 5,1 mld euro przychodów (wzrost o 17,6 proc. w ujęciu rocznym) i 454 mln euro wyniku EBIT (20 proc.). 
gość_49189 - Profil
gość_49189
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie