Amadeus poprawił sprzedaż usług dodatkowych

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
26 lipca 2016 16:20
Pierwsza połowa 2016 r. była dla Amadeusa rekordowa pod względem liczby linii lotniczych, z którymi firma porozumiała się lub wdrożyła rozwiązania do sprzedaży usług dodatkowych. Przewoźnicy sprzedali przez Amadeusa o 80 proc. więcej usług dodatkowych.
Reklama
To kolejny niezwykle udany okres po 2015 r., kiedy Amadeus odnotował wzrost sprzedaży usług dodatkowych linii lotniczych za pośrednictwem biur podróży o 95 proc.

Od stycznia do czerwca 2016 r. 17 nowych linii lotniczych podpisało umowy na korzystanie z rozwiązań merchandisingowych Amadeus dla kanału dystrybucji, a 25 dokonało ich wdrożenia. Umowy na korzystanie z rozwiązania Amadeus Airline Ancillary Services podpisało osiem nowych linii lotniczych, a 18 je wdrożyło, co zwiększyło łączną liczbę takich umów do 110, a wdrożeń - do 86.

Ponadto dziewięć nowych linii lotniczych podpisało umowy na korzystanie z rozwiązania Amadeus Airline Fare Families, a sześć je wdrożyło, co zwiększyło łączną liczbę takich umów do 39, a wdrożeń - do 28.

Wzrost wynika głównie z faktu, że ponad 30 globalnych internetowych biur podróży wdrożyło rozwiązania merchandisingowe firmy. Dzięki temu biura te uzyskały pełny dostęp do produktów i usług wielu linii lotniczych oraz dodatkowych opcji połączeń, które ozwoliły im zwiększyć przychody przy jednoczesnym zapewnieniu klientom doskonałej obsługi i możliwości porównywania ofert.

Coraz większe zainteresowanie ofertą usług dodatkowych widać również po stronie firm organizujących podróże służbowe. Na początku roku Egencia wdrożyła rozwiązanie merchandisingowe Amadeus Airline Ancillary Services. Inni organizatorzy podróży służbowych stopniowo podążają jej śladem, co stwarza zupełnie nowe możliwości w tym segmencie rynku.

Amadeus wprowadził na rynek również nowe rozwiązanie Amadeus Rich Merchandising, które dodatkowo wzmocni trend merchandisingu, czyli sprzedaży usług dodatkowych, w rezerwacjach lotniczych. To rozwiązanie zapewnia liniom lotniczym jeszcze większe możliwości oferowania swoich produktów i usług, wyróżnienia się na tle konkurencji, organizowania promocji i kontaktowania się z podróżnymi w kanale dystrybucyjnym Amadeus.

- Nasza rozszerzona oferta Rich Merchandising z pewnością jeszcze bardziej zwiększy dynamikę wdrażania rozwiązań merchandisingowych przez linie lotnicze w ramach naszego kanału dystrybucji. Podróżnym nie zależy już wyłącznie na cenie, ale na najlepszej relacji jakości do ceny. Dzięki dostępowi do szczegółowych informacji w swoich systemach rezerwacyjnych biura podróży mogą przybliżyć klientom wyjątkowe oferty poszczególnych linii lotniczych, a tym samym ułatwić podjęcie najlepszej decyzji zakupowej - powiedział Pedro Espin, wicedyrektor ds. merchandisingu i personalizacji w firmie Amadeus.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy