×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy samolot we flocie UIA


Linie lotnicze Ukraine International Airlines otrzymały kolejny samolot typu Boeing 737-800NG wyprodukowany w zakładach Boeinga w Seattle.


Nowa maszyna przyleciała z bezpośrednio do Kijowa z zakładów produkcyjnych Boeinga w Seattle. Samolot może zabrać na pokład 186 pasażerów w dwóch klasach serwisowych. Zakończona została już oficjalna procedura rejestracyjna na Ukrainie i samolot otrzymał znaki rejestracyjne UR-PSR. W chwili obecnej flota przewoźnika składa się z 37 maszyn z czego 18 samolotów to Boeingi 737NG.

- Pojawienie się nowego samolotu typu Boeing 737-800NG jest wydarzeniem zarówno dla Ukraine International Airlines jak i samej Ukrainy, ponieważ jest to jedyny nowy samolot komercyjny jaki pojawił się na Ukrainie od czasu kryzysu, przy okazji stanowiąc jedną z największych jednorazowych inwestycji ukraińskiego przewoźnika - wartość ubezpieczenia samolotu wynosi 50 milionów dolarów - zaznaczyła Evgeniya Satska, rzecznik prasowy UIA.


Samolot UR-PSR jest szóstym z dziewięciu Boeingów 737-800NG jakie UIA planuje pozyskać w 2016 roku jako część projektu odnowienia floty i programu rozwoju. Pod koniec roku przewoźnik planuje uzupełnić flotę o kolejne trzy Boeingi 737-800NG.

Nowa maszyna już wczoraj, 21 lipca, wyleciała w swój pierwszy komercyjny lot do Larnaki na Cyprze.

Dziś flota UIA składa się z pięciu regionalnych samolotów Embraer 190, trzech Boeingów 737-300, sześciu Boeingów 737-500, czternastu Boeingów 737-800NG, czterech Boeingów 737-900NG, czterech Boeingów 767-300 przeznaczonych do wykonywania lotów na długich trasach i jednego Boeinga 737-300SF w wersji towarowej.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie