Grupa MAG poprawiła wyniki finansowe

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
20 lipca 2016 08:37
Koncern MAG, właściciel lotnisk w Manchesterze, Londynie-Stansted, Bournemouth i East Midlands, zwiększył w zakończonym w marcu br. roku rozliczeniowym liczbę pasażerów, przychody i zysk operacyjny.
Reklama

Grupa MAG w okresie od kwietnia 2015 r. do marca 2016 r. obsłużyła na wszystkich czterech lotniskach łącznie 51,9 mln pasażerów - to o 7 proc. więcej niż rok wcześniej. Jedynie w East Midlands ruch zmalał (o 2,2 proc. do 4,5 mln pasażerów). Wzrosty zanotowały najważniejsze lotniska w grupie: w Manchesterze przybyło 5,4 proc. pasażerów (do 23,5 mln), w Londynie-Stansted - 11 proc. (do 23,2 proc.). Ruch w Bournemouth pozostał na niezmiennym poziomie 700 tys. pasażerów.

Nieco wolniej rosły przychody grupy. W zakończonym roku rozliczeniowym MAG zwiększył wpływy o 5,5 proc. do 779 mln funtów. Zysk EBITDA grupy wzrósł o 12 proc. do 318 mln funtów, a zysk operacyjny - o 21,7 proc. do 187 mln funtów.

Spółka podkreśliła w komunikacie, że w ciągu zakończonego roku rozliczeniowego zrealizowała inwestycje w terminal lotniska Londyn-Stansted za łącznie 91 mln funtów. Otrzymała też zgodę na warty miliard funtów program inwestycyjny w Manchesterze.

Według informacji MAG, duże znaczenie dla wzrostu przychodów miały większe przychody ze stref komercyjnych na lotniskach, działalności cargo oraz wynajmu nieruchomości. Koncern otworzył też pierwszy własny salonik biznesowy w Stanach Zjednoczonych - w Minneapolis-St.Paul. Jeszcze tego lata MAG uruchomi salonik w Oakland, a jesienią - w Hartford.

Spółka zdecydowała o wypłacie 115,8 mln funtów dywidendy - o jedną czwartą więcej niż w poprzednim roku rozliczeniowym.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama